06:32 19 سپتمبر 2019
از زیان‌های امریکا در صورت آغاز جنگ با ایران نام برده شد

از زیان‌های امریکا در صورت آغاز جنگ با ایران نام برده شد

© Photo/ U.S. Air Force/ Tech. Sgt. Paul Villanueva II
جهان
دریافت لینک کوتاه
1155
ما را در دنبال کنید

نیروهای هوایی و سیستم‌های دفاع هوایی ایران قادر به دفع حملهٔ تهاجمی با شرکت ۳۰۰ – ۳۵۰ طیاره ناتو (بیشتر از امریکا) و اسرائيل و الی ۵۰۰ راکت کروز، می‌باشد.

به گزارش اسپوتنیک، داکتر علوم نظامی کنستانتین سیواکوف، معاون رئيس اکادمی علوم راکتی و توپخانه‌یی روسیه در مورد زیان‌های احتمالی در صورت جنگ امریکا با ایران گفت: "زیان‌های احتمالی سیستم‌های دفاع هوایی و نیروهای هوایی ایران و از سرحد بحرانی تجاوز نخواهد کرد، آنها آمادگی جنگی را حفظ خواهند کرد، در حالیکه زیان‌های متجاوز (ناتو و اسرائيل) می‌تواند از ۵ — ۷ تا ۱۰ — ۱۵ درصد باشد".

این داکتر علوم نظامی معتقد است که نیروهای بحری — نظامی ایران "می‌تواند تنها در مناطق ساحلی الی فاصله ۲۰۰ کیلومتری با نیروهای بحری — نظامی ایالات متحده و متحدینش مقابله موثر نماید".

وی افزود: "براساس ارزیابی کارشناسان نظامی امریکایی که پس از تمرینات با مدل‌سازی کمپیوتری اقدامات جنگی انجام شد، زیان‌های نیروهای بحری — نظامی ایالات متحده امریکا در صورت ورود به خلیج فارس می‌تواند تا یک کشتی طیاره‌بر و ۸ — ۱۰ کشتی کلاس ناوشکن رزمی، باشد".

به باور این کارشناس روسی، در این صورت زیان نیروهای بحری — نظامی ایران از تشکیل اولی جنگی می‌تواند بالاتر از ۵۰ درصد باشد.

تنش‌ها میان واشنگتن و تهران پس از تاریخ ۱۲ می، زمانی که در چهار تانکر نفتی در بندر فجیره در امارات متحده عربی انفجار رخ داد، شدت گرفت.

مرتبط:

امریکا، روسیه را به مقابله با ایران فرا خواند
پمپئو: ایران ممکن در پشت حمله به نفتکش های امارات متحده عربی باشد
ترامپ نیاز به جنگی با ایران دارد تا برای بار دوم انتخاب شود
ترامپ ایران را به "قدرت فوق‌العاده" تهدید کرد
ترامپ: نمی‌خواهم با ایران وارد جنگ شوم
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر