15:44 06 مارچ 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

نمایندگان دفتر سیاسی طالبان در قطر جهت اشتراک در نشست بین الافغانی که به زودی در مسکو برگزار می گردد، وارد محل برگزاری کنفرانس شدند .

به گزارش اسپوتنیک، امروز صدمین سالگرد روابط دیپلماتیک افغانستان — روسیه است و نشست سیاسیون افغانستان و طالبان به مدت دو روز به همین مناسبت برگزار می‎شود. 

دراین نشست محمدکریم خلیلی، رییس شورای عالی صلح افغانستان، شماری از سیاسیون مشمول حامدکرزی، رییس‌جمهور پیشین کشور و نماینده‌گان طالبان نیز شرکت خواهند کرد. 

در ماه فبروری امسال نیز مسکو میزبان یک نشست میان سیاسیون افغانستان و نماینده‌گان طالبان بود. نشستی که برای دو روز ادامه یافت و شرکت کننده‌گان آن یک اعلامیه‌ مشترک نیز صادر کردند.
در نشست ماه فبروری، حکومت افغانستان اما دعوت نشده بود. اما اکنون حکومت می‌گوید که در نشست فردا و پس فردا، لطیف بهاند، سفیر افغانستان در مسکو شرکت خواهد کرد. 

 

شماری از اعضای پیشین گروه طالبان، می‌گویند که قرار است در کنار بحث روی چگونگی روابط سیاسی کابل و مسکو، شرکت کننده‌گان این نشست، دربارۀ چگونگی گفت‌وگوهای صلح با طالبان نیز گفت‌وگو کنند. سید اکبرآغا، فرماندۀ پیشین طالبان در این باره گفت: «این نشست، یک نشست برای تبادل نظر است. طالبان تا زمانی‌که روی بیرون شدن خارجی‌ها از افغانستان تصمیم گرفته نشود، در نشست‌هایی‌که تصمیم‌گیری در آن باشد، شرکت نمی‌کنند.»

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر