12:40 01 دسمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نماینده پارلمان آلمان صدراعظم کشورش را به کم کاری در راستای بازسازی روابط برلین و مسکو متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، گرگور گیسی، نماینده پارلمان آلمان از حزب چپ، انگلا مرکل، صدراعظم کشورش، را به کم‌کاری در بهبود روابط برلین-مسکو متهم کرد.

این مقام آلمانی می‌گوید آلمان و روسیه در سطحی همکاری می‌کنند که بسیار پایین‌تر از حد مطلوب و مورد نیاز دو کشور است.

گیسی می‌گوید: «کابینه مرکل برای خروج روابط برلین و مسکو از بن‌بست بسیار کم‌کار کرده است. این بن‌بست مربوط به اکنون نیست و سا‌لهاست که پیش آمده است. به جای تمرکز بر منافع آلمان و اروپا در رابطه با روسیه، دولت مرکل بیشتر دنباله‌روی سیاست دولت امریکاست، دولتی که به دنبال مسابقه تسلیحاتی و سیاست بازدارنده ژئواستراتژیک در برابر روسیه است».

وی تاکید کرد که «بدون روسیه و یا مبارزه علیه روسیه نمی‌توان صلح و امنیت در اروپا و جهان را به‌دست آورد».

نماینده بوندستاگ گفت که لغو تحریم‌های تلافی‌جویانه به حل مناشقات بین‌المللی کمک خواهد کرد. تحریم‌هایی که از سوی غرب اعمال شده وضعیت را (در رابطه با روسیه) وخیم‌تر کرده است. در این میان پاسخ روسیه نیز تحریم بوده است. به همین دلیل، لغو دو طرفه تحریم‌ها شرط بازگشت پویایی در گفتگو میان آلمان و روسیه خواهد بود.

او در ادامه تاکید کرد این خواسته مستلزم آن است که دولت آلمان موضع متناسبی را اتخاذ کند. به گفته گیسی، دولت آلمان باید از ابزاری در دست دولت ترامپ بودن، خارج شود.

این مقام آلمانی گفت: «این امر آلمان و روسیه را مجبور می‌سازد مسئولیت گسترش روابط بین‌الملل را برعهده بگیرند که اگر بخواهند در این زمینه موفق شوند باید منافع طرف مقابل را نیز در نظر داشته باشند».

کیسی با دیگر نمایندگان بوندستاگ، پارلمان مرکزی آلمان از 16 تا 21 جون برای گفتگو در خصوص روابط دوجانبه آلمان و روسیه با نمایندگان دومای روسیه و دیگر مقامات منطقه‌ای قرار است دیدار کنند.

مرتبط:

مرکل: اتحادیه اروپا و ناتو دشمن روسیه نیستند
حمایت مرکل از نشست روسیه وامریکا
مرکل: بدون روسیه حل مسأله سوریه و اوکراین ممکن نیست
مرکل آمادگی G7در تشدید تحریم ها علیه روسیه را اعلام کرد
مرکل ترکیه، سوریه و روسیه را انتقاد کرد
انگلا مرکل: ناتو باید چگونه با روسیه صحبت کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر