22:56 13 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا می‌گوید که در موضوعاتی مانند ایران نه تنها به مشاور امنیت ملی ایالات متحده امریکا گوش می‌دهم.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا روز شنبه به خبرنگاران اعلام کرد که در پاسخ به اقدامات ایران نه‌ تنها به جان بولتون، مشاور امنیت ملی امریکا که او را «شاهین» نامید گوش می‌دهد.

ترامپ گفت: البته که (جان بولتون) «شاهین» است، اما من در موضوع ایران به همه اطرافیانم گوش می‌دهم، من کسانی دیگر را هم در دیگر بخش‌ها دارم که در نهایت تصمیم می‌گیرم، بنابراین مهم نیست.

رئیس‌جمهور امریکا اضافه کرد: بولتون کارش را عالی انجام می‌دهد. اما او معمولاً موضوع را سخت می‌گیرد. ولی کسانی استند که از چنین موضوعی برخوردار نیستند. تنها من استم که صمیم می‌گیرم به همین خاطر برایم بسیار مهم است که به همه (هر دو طرف) گوش بدهم.

پیش از این، نیویورک تایمر، گزارش داد که جان بولتون، مشاور امنیت ملی، مایک پمپئو، وزیر خارجه و جینا هاسپل، رئیس‌ سیا امریکا اصرار داشتند باید به ایران پاسخ داده شود. اما پنتاگون مخالف این بوده و گفته شده که چنین اقدامات می‌تواند منجر به افزایش تشدید در منطقه شود که در آنصورت تهدیدی برای ارتش امریکا نیز وجود خواهد داشت.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران چند روز پیش اعلام کرد که نیروهای مسلح ایران یک فروند پهپاد امریکایی را در منطقه جنوبی ایران هدف قرار داده سرنگون ساخت. به گفته نیروهای ایرانی، این پهپاد امریکایی حریم هوایی ایران را نقض کرده بود.

سپس فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح ایالات متحده امریکا (سنتکام) اعلام کرد که سیستم دفاع هوایی ایران پهپاد نیروهای هوایی امریکا را در آسمان تنگه هرمز، هدف قرار داده است.

مرتبط:

ترامپ بار دیگر ایران را تهدید کرد
ترامپ ایران را از عواقب جنگ با امریکا هشدار داد
ترامپ: در آخرین لحظات تصمیم خود برای حمله به ایران را تغییر دادم
تغییر عقیده ترامپ درباره حمله به ایران
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر