09:01 30 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع قبرس به درخواست ایالات متحده امریکا مبنی بر بستن بندرش به روی کشتی‌های روسیه جواب منفی داد.

به گزارش اسپوتنیک، «ساواس آنگلیدس» وزیر دفاع قبرس گفت که قبرس با وجود اصلاحات پیش‌نویش در قانون همکاری در دریای مدیترانه توسط امریکا، این کشور همچنان ارائه بنادر و زیرساخت‌هایش را برای کشتی‌های روسیه و دیگر کشورها ادامه خواهد داد.

کمیته روابط خارجی مجلس سنا، پیش‌نویس را تصویب کرده اند که در آن از کشورهای منطقه خواسته شده است که تا خدمات و ارائه بنادر شان را برای کشتی‌های روسیه بسته کنند.

آنگلیدس گفت که هیچ کشوری حق ندارد و نمی‌تواند بالای نیکوزیا فشار بیاورد تا این کشور بندرش را به روی کشتی‌های روسیه و سایر کشتی‌ها ببندد.

وزیر دفاع قبرس می‌گوید که تاکنون هیچ گونه بحث و سوالی در مقابل نیکوزیا قرار داده نشده است، ولی اگر کدام معضل را قرار بدهند در این صورت جمهوری قبرس تصمیمات خود را خودش اتخاد می‌کند.

وی تاکید کرد که قبرس خدمات بنادری خود را به کشورهای ثالث، عمدتاً برای کمک‌های بشردوستانه ارائه می‌کند.

این مقام دولتی قبرس گفت که در صورت بحران، قبرس موظف است که کمک کند، وی توضیح داد که قبرس هرگز در یک عملیات نظامی با هیچ کشوری همکاری نداشته است.

آقای آنگلیدس می‌گوید که جمهوری قبرس تلاش‌های خود را برای توسعه بیشتر روابط با امریکا ادامه خواهد داد، اما نقش قبرس به عنوان یک پایه ثبات در منطقه باید مورد احترام قرار گیرد.

پیش از این، نیکوس آناستاسیادس، رئیس‌جمهور قبرس تصویب این اصلاحات را تاسف‌آور خواند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر