21:37 05 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
250
ما را در دنبال کنید

گروهی از دانشمندان سوئیسی در پی تحقیقات گسترده، روشی را برای جلوگیری ازوقوع فاجعه بزرگ اقلیمی پیشنهاد نموده اند.

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان دانشکده فنی عالی سوئیس در زوریخ به این نتیجه رسیدند که امکان کشت گیاهان دارویی با مساحت مجموعی 4.4 میلیارد هکتار می تواند برای چندین دهه گرمایش جهانی اقلیم را متوقف نماید.
نتایج این تحقیق در مجله علمی Science Alert منتشر شده است. 

 
دانشمندان می گویند، این گیاهان برای رشد خود مقدار زیاد کربن را از اتمسفیر زمین حذف می کنند.
دانشمندان معلوم نمودند که کمتر از یک میلیارد هکتار زمین آزاد بدون کشت موجود است که خارج از شهر ها؛ مناطق کشاورزی و جنگل ها قرار دارند.
علاوه بر این، 1.7 — 1.8 میلیارد هکتار زمین که پوشش کمتر گیاهی دارند می تواند برای کاشت درختان استفاده شود.
با این حال، تغییرات آب و هوا در آینده ممکن است باعث غیر حاصل‌خیزی این مناطق شود. تا سال 2050، حدود 223 میلیون هکتار زمین (به ویژه در مناطق استوایی) دیگر برای کاشت جنگل مناسب نخواهد بود.
دراین رابطه، کشور ناروی وعده اختصاص یک میلیارد دالر را به اندونزیا سپرده است در صورتی که آن کشور برنامه جنگل زدایی را کاهش دهد. در سال 2017، قانونی در زمینه جنگل زدایی در اندونزیا رویکار شد.
در جون 2018 گزارش شد که متخصصان هواشناسی بین دولتی نتیجه گرفتند که افزایش دمای جهانی حتی با 1.5 درجه سانتیگراد منجر به تغییر جدی آب وهوا، ناپدید شدن اکوسیستم های طبیعی و انقراض بسیاری از گونه ها خواهد شد.
از ماه ا"ست سال 2017 تا ماه جولای 2018 میلادی در مجموع درختان منطقه‌ای به مساحت هفت هزار و 900 کیلومترمربع در مناطق استوایی قطع شده‌اند.
در عین حال، سناریوی بیش از حد انتشار دی اکسید کربن در حال اجرا است و بحران آب و هوا حتی با کاهش شدید انتشار گازهای گلخانه ای اجتناب ناپذیر است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر