21:59 20 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور امریکا در واکنش به اظهارات اخیر مقامات ایرانی در مورد برجام، از تهران خواست تا احتیاطانه عمل نماید.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا امروز در یک نشست خبری در واکنش به اظهارات اخیر مشاور رهبر انقلاب ایران در امور بین‌الملل مبنی بر اینکه ایران به نقض برجام از سوی کشورهای عضو آن جواب بلمثل خواهد داد، گفت که مقامات ایران باید محتاطانه عمل نمایند.

ترامپ: «خواهیم دید که با ایران چه اتفاق خواهد افتاد. ایران باید بسیار محتاطانه عمل کند.»

گفتنی است، چندی پیش علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر انقلاب ایران در امور بین‌الملل ضمن اینکه امریکا و کشورهای اروپایی را به نقض برجام متهم کرد گفت که به هر اندازه که اروپا برجام را نقض کند ایران نیز به همان اندازه واکنش نشان خواهد داد.

به گفته وی ایران هیچ کاری را ابتدا انجام نخواهد داد، مگر این که طرف مقابل این کار را انجام دهد. آقای ولایتی تاکید کرد که تاکنون طرف مقابل توافق هستوی قدم به قدم و امریکایی‌ها مستقیما و اروپایی‌ها غیر مستقیم برجام را نقض کرده‌اند.

قابل یادآوری است، در تاریخ ۸ می سال گذشته میلادی، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هستوی ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه امریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه میباشد.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل خواهد نمود.

 

مرتبط:

رد ادعا های دروغین ترامپ در مورد افغانستان
وعده ترامپ برای برافراشتن پرچم امریکا در مریخ
وزارت خارجه روسیه در مورد عکس العمل دعوت ترامپ به روسیه گفت
تلاش بیهوده ترامپ برای جلوگیری از ورود مهاجران به امریکا
تانک جدید ترامپ برای روز استقلال امریکا
بودجه 4،6 میلیارد دالری ترامپ برای حل بحران مهاجران
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر