05:57 23 نوامبر 2019
نیکی میناژ

کنسرت خواننده محبوب بن سلمان لغو شد

© REUTERS / Lucas Jackson
جهان
دریافت لینک کوتاه
1610
ما را در دنبال کنید

نیکی میناژ آواز خوان امریکایی که به دعوت «بن سلمان» قرار بود در جده کنسرت اجرا کند، پس از اعتراضات مردمی کنسرتش را در این کشور لغو کرد.

به گزارش اسپوتنیک، پس از جنجال‌های فراوان درباره کنسرت «نیکی مناژ» آوازخوان امریکایی در شهر جده عربستان سعودی  و با افزایش اعتراضات مردمی، این آوازه‌خوان مجبور به لغو برنامه‌اش شد.
وی که به دعوت «بن سلمان» قرار بود در عربستان کنسرت اجرا کند، درباره لغو کنسرتش گفت: پس از مشاهده انعکاس‌ خبر کنسرتم در شهر جَدّه عربستان، با وجود برنامه‌ریزی قبلی، کنسرتم را در این کشور لغو می‌کنم. 


این زن خواننده امریکایی در ادامه پیام لغو کنسرت خود گفت: معتقدم که باز باید این مساله را شفاف کنم که من همواره از حقوق زنان، حقوق همجنس‌بازها و آزادی بیان حمایت می‌کنم.
«بنیاد حقوق بشر» هفته گذشته در بیانیه‌ای از «نیکی مناژ» و دیگر افرادی که قرار است در فستیوال جده عربستان کنسرت اجرا کنند، خواسته بود تا برنامه خود را لغو کنند.
فستیوال جهانی جده در استادیوم ورزشی ملک عبدالله در شهر مجاور دریای سرخ برگزار خواهد شد. مقامات عربستان اعلام کرده‌اند که در این رویداد مشروبات الکلی و مواد مخدر ممنوع است. «لیام پاین» عضو سابق گروه موسوم به «وان دایرکشن» و «دی جِی استیو آئوکی» از جمله هنرمندانی هستند که قرار است در این رویداد روی صحنه بروند.
«ماریا کری»، «انریکه ایگلِسیاس» و «بلک آید پیز» از جمله خواننده‌هایی هستند که علی‌رغم اعتراضات گسترده، طی ماه‌های گذشته در شهر جده عربستان سعودی و در چند کیلومتری خانه خدا برنامه اجرا کرده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر