18:50 30 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سفرای 20 کشور، چین را بخاطر رفتار نامناسب با مسلمانان ایغور با ارسال پیامی به مسئولان حقوق بشرمحکوم کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از عصرایران، بیش از 20 کشور با ارسال پیامی به مسوولان حقوق بشر سازمان ملل رفتار دولت چین با مسلمان ایغور منطقه سین کیانگ را محکوم کردند.
نماینده های 22 کشور عضو سازمان ملل متحد از جمله استرالیا، بریتانیا، کانادا، فرانسه، آلمان و ژاپن این پیام را امضا کرده اند. این نامه به روز چهارشنبه منتشر و برای کولی سیک و میشل باشلت رئیس شورای حقوق بشر و کمیسار عالی سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر فرستاده شد.
گروه های مدافع حقوق بشر و افرادی که قبلا در این زندان ها بوده اند گفته اند که مقامات چینی شهروندان مسلمان ایغور را در کمپ ها بازداشت و نگهداری می کنند. گروه های مدافع حقوق بشری می گویند که مقامات چینی تلاش می کنند اقلیت مسلمان ایغور و دیگر اقوام اقلیت را در جامعه نژادی خواهان چینی برخود مناسب شود.
امضاکنندگان نامه همچنین از دولت چین خواسته اند به بازداشت ها پایان دهند و به آزادی رفت و آمد شهروندان ایغور و دیگر مسلمانان و اقلیت های دیگر در سین کیانگ متعهد باشد.
براساس گزارش، دولت چین، حدود یک میلیون نفر از شهروندان مسلمان ایغور در شهر سین کیانگ را به زور به کمپ ها منتقل و آنها را تحت آزار و آموزش های تحمیلی حزب کمونیستی قرار می دهند.
دولت چین این اتهامات را رد کرده و می افزاید این افراد را برای دوری از افراط گرایی اسلامی به اردوگاه ها منتقل می کند.

مرتبط:

ترکیه چین را به بستن اردوگاه‌های جمع‌آوری مسلمانان اویغور فراخواند
بردگی مسلمانان در چین
چین اردوگاه‌های کار اجباری برای مسلمانان را به رسمیت شناخت
اکنون امریکا در فکر دفاع از حقوق مسلمانان چین شده است
داشتن ریش دراز به مسلمانان در چین منع می‌شود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر