14:34 05 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

صنایع دفاعی ترکیه پس از حذف انقره از برنامه "اف- 35"، قوی تر می شود

به گزارش اسپوتنیک. اسماعیل دمیر رئیس صنایع دفاعی ترکیه امروز پنج شنبه اعلام کرد که، صنایع دفاعی ترکیه پس از حذف این کشور از برنامه تولید طیارات جنگی اف- 35 قوی تر خواهد شد.

ываываы
© REUTERS / Turkish Military/Turkish Defence Ministry

دمیر افزود: "ما منتظر تائید رسمی حذف ترکیه از برنامه اف- 35 هستیم. تا آن لحظه ما همچنان به انجام تعهدات خود در این برنامه ادامه خواهیم داد. در مرحله اول، شرکت های ترکیه ممکن است به طور مؤقت لطمه ببینند، اما صنایع دفاعی ما پس از آن حتی قوی تر هم خواهد شد."

امریکا پیشتر اعلام کر،د پس از آغاز تحویل اس-400 روسی از سوی ترکیه، تصمیم دارد این کشور را از برنامه اف- 35 حذف کند.

تحویل سامانه اس- 400 روسی به ترکیه از 12 جولای آغاز شده است.

وی افزود، که ترکیه به دنبال پیشرفت صنایع دفاعی خود، حدالامکان از خرید تسلیحات خارجی پرهیز می کند.

قرارداد تحویل 4 جزوتام "اس-400" به ارزش 2.5 میلیارد دالر در سال 2017 منعقد شده است. بخشی ازمبلغ قرارداد مذکور از سوی ترکیه به صورت نقد و بخش دیگر آن را به شکل وام روسیه پرداخت خواهد کرد. واشنگتن خواستار امتناع ترکیه از معامله با روسیه و در عوض خرید دستگاه دافع هوا پاتریوت امریکائی بود. امریکا در این راستا امكان تعویق يا لغو فروش جدیدترین جنگنده های اف- 35 به ترکيه را در صورت مخالفت ترکیه با امریکا رد نکرد، اما با این حال ترکیه حاضر به عقب نشینی نشد. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه قرارداد اس- 400 را مهمترین قرارداد در تاریخ کشور نامید و گفت که این دافع هوا تا اپریل سال 2020 به طور کامل مستقر خواهد شد.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر