04:56 11 دسمبر 2019
تحریم‌های ضدایرانی در واکنش به توقیف نفتکش بریتانیایی

تحریم‌های ضدایرانی در واکنش به توقیف نفتکش بریتانیایی

© REUTERS / Stena Bulk
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک رسانه بریتانیایی از تصمیم احتمالی لندن برای مصادره دارایی‌ها و بازگشت پاره‌ای از تحریم‌های ضدایرانی در واکنش به توقیف نفتکش بریتانیایی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی‌تلگراف، جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا، در واکنش به توقیف نفتکش بریتانیایی استنا ایمپرو، به دنبال طرحی برای اعمال تحریم‌های ضدایرانی است.

وزیر امور خارجه بریتانیا امروز یکشنبه از مجموعه اقدامات دیپلماتیک و اقتصادی رونمایی کند که می‌تواند شامل ضبط دارایی‌های ایران نیز باشد.

همچنان احتمال می‌رود که لندن به دنبال احیاء تحریم‌های سازمان ملل و اتحادیه اروپا باشد که در سال 2016 میلادی، به دنبال توافق هسته‌ای با ایران برچیده شدند.

گفتنی است در پی توقیف نفتکش بریتانیایی استنا ایمپرو، لندن از ایران به شورای امنیت شکایت کرده است.

روز شنبه یک نشست اضطراری اعضای کابینه برینانیا برگزار شد این نشست به تنش‌های خلیج فارش اختصاص داده شده بود. وزیران مدت طولانی را در مورد وضعیت اطراف تانکر توقیف شده توسط ایران پرداختند. همچنان یک جلسه مشابه ناوقت شب همان روز نیز برگزار شد.

جمعه شب گذشته، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بنا به درخواست سازمان بنادر و امور کشتیرانی استان هرمزگان، استنا ایمپرو را به دلیل حادثه‌آفرینی، خاموش کردن سیستم موقعیت‌یاب و دفع پسماند نفتی، توقیف کرد و این موضوع با واکنش مقامات بریتانیایی روبرو شده است.

مرتبط:

سپاه پاسداران ایران یک نفتکش خارجی را در خلیج فارس توقیف داد
اتهام تازه امریکاعلیه ایران در حمله به نفتکش ها
ترامپ: ایران در حمله بر نفتکش ها در خلیج عمان دست دارد
واکنش وزارت خارجه ایران به اتهام های امریکا درباره نفتکش ها
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر