جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا به زودی مقررات تازه را جهت اخراج سریع مهاجران ازاین کشور معرفی می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، دولت امریکا درحال معرفی فرآیند تازه‌ای برای دور زدن دادگاه های مهاجرت و اخراج سریع مهاجران است.  براساس مقررات تازه هر مهاجر فاقد مدرکی که نتواند ثابت کند، برای بیش از دو سال به طور پیوسته در آمریکا بوده فورا اخراج خواهد شد.

انتظار می رود این سیاست روز سه شنبه منتشر و اجرای آن فورا در سراسر کشور شروع شود.

با این حال گروه حقوق بشر "انجمن آزادی های مدنی آمریکا" (ای سی ال یو) گفته است که این سیاست را در دادگاه به چالش خواهد کشید. 

این درحالی است که سیاست مهاجرتی دولت ترامپ بیش از پیش زیر ذره بین بوده است؛ به خصوص به دلیل شرایط نگهداری مهاجران در بازداشتگاه هایی در مرز جنوبی کشور با مکزیک.

تحلیلگران می گوید که دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا قصد دارد کنترل شدید مهاجرت را به موضوعی مهم در کارزار انتخاباتی اش بدل کند.

تا پیش از این افرادی که در فاصله 160 کیلومتری از مرز دستگیر می‌شدند و برای کمتر از دو هفته در امریکا بودند به سرعت اخراج می شدند.

اما پرونده مهاجران فاقد مدرکی که برای بیش از دو هفته در کشور بودند باید در دادگاه بررسی می شد و حق استفاده از وکالت حقوقی را داشتند.

اما مقررات تازه تصریح می کند که افراد را می‌توان صرف‌نظر از اینکه کجا دستگیر می شوند اخراج کرد.

وزارت امنیت ملی امریکا گفت که مقررات تازه اجازه خواهد داد شمار بزرگی از مهاجران غیرقانونی را به طور موثرتری تعقیب کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر