07:21 09 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

پولیس هنگ کنگ اعلام کرد که شنبه شب آنها از گاز اشک‌آور برای متفرق کردن تظاهرکنندگان استفاده کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک، پولیس هنگ کنگ می‌گوید آنها برای متفرق کردن تظاهرکنندگان در اطراف یک اداره پولیس در منطقه «چی‌ماساچی» استفاده کرده اند.

 پولیس هنگ کنگ ساعت 20:00 به وقت محلی به تظاهرکنندگان هشدار داد تا از اقدامات غیرقانونی خود دست برداشته و محل را ترک نمایند. حدود ساعت 21:20 بیش از 100 تن از نیروهای پولیس برای پاکسازی منطقه مونغ کوک و چی‌ماساچی دست به عمل شدند و برای متفرق کردن تظاهرکنندگان در اطراف اداره پولیس منطقه چی‌ماساچی از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

در بیانیه پولیس هنگ کنگ آمده است: گروه بزرگی از معترضان تندرو در اطراف محل اداره پولیس در منطقه چی‌ماساچی تجمع کردند و دست به آتش زدن مکان‌های مختلف زدند و در نتیجه چندین موتر که در محل پارک شده بود آسیب رسیده است. و همچنان آنها اشیاء را به داخل ساختمان این داره پرتاب می‌کردند.

پولیس این شهر می‌گوید که برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک‌آور استفاده کرده اند.

مخالفان دولت محلی هنگ کنگ روز یکشنبه برای دومین روز پیاپی در این شهر با ماموران پولیس درگیر شدند.

پولیس هنگ کنگ روز دوشنبه اعلام کرد که 49 تظاهرکننده افراطی در جریان تظاهرات بازداشت شده اند. پولیس هنگ کنگ تاکید کرده است که رفتار معترضان خشن تر شده است.

با این حال تظاهرات معترضان در هنگ کنگ که خواستار کناره گیری رئیس دولت، انجام اصلاحات و مقابله با خشونت توسط پولیس شده اند، ادامه یافت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر