04:07 11 دسمبر 2019
درخواست چين براى برگزارى نشست شوراى امنيت درباره كشمير

درخواست چين براى برگزارى نشست شوراى امنيت درباره كشمير

© REUTERS / Mike Segar
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 22
ما را در دنبال کنید

چین به عنوان عضو دایمی شورای امنیت سازمان ملل متحد از درخواست پاکستان مبنی بر برگزاری نشست شورای امنیت این سازمان درباره وضعیت ایالت جامو و کشمیر هند، حمایت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، چین به شورای امنیت سازمان ملل متحد پیشنهاد نموده است تا این موضوع در چوکات رایزنی‌های پشت درهای بسته، به تاریخ ۱۵ یا ۱۶ اگست به بحث گرفته شود.

در مکتوب آمده است: "چین از شورای امنیت درخواست می‌کند تا رایزنی‌های بسته درمورد «مسئله هند و پاکستان» را در نیمه دوم روز ۱۵ اگست و یا صبح ۱۶ اگست برگزار کند و همچنان برای ارایه گزارش درمورد وضعیت جامو و کشمیر نماینده اداره مسائل سیاسی و مسائل ایجاد صلح و همچنان نماینده ماموریت‌های صلح‌آفرین را دعوت کند".

بدین ترتیب، چین از درخواست پاکستان که در آغاز هفته جاری به شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر بحث روی این موضوع، فرستاده شده بود، حمایت کرده است.

به تاریخ ۵ اگست دهلی جدید تصمیم‌اش را مبنی بر لغو ایالت جامو و کشمیر و ایجاد دو واحد دولتی اتحادی که حقوق شان کمتر از یک ایالت می‌باشد، اعلام کرد. این تصمیم هند با مخالفت جدی پاکستان مواجه شد.

قبل از این گزارش شده بود که پس از ارایه لایحه مبنی بر لغو وضعیت خاص کشمیر به پارلمان هند، ارتش هند به حالت آماده باش درآمده است.

پیشنهاد لغو این ماده قانون اساسی هند را امیت شاه، وزیر داخله هند ارایه کرده است.

به گفته وی، این ماده قانون اساسی باعث شده است تا باشندگان جامو و کشمیر "گرسنه بمانند".

مرتبط:

اعزام نظامیان پاکستانی از مرزهای افغانستان به کشمیر
پاکستان خواهان نشست شورای امنیت درباره کشمیر شد
عمران خان به کشمیر رفت
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر