20:24 22 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

امریکا می‌خواهد سیستم مشابه «پریمتر» روسی که معروف به «دست مُرده» است را بسازد.

به گزارش اسپوتینک به نقل از War on the Rocks، آدام لاتر و کورتیس مک گیفین، کارشناسان نظامی امریکایی در مقاله‌ای می‌نویسند که امریکا خواهان ساخت آنالوگ «پریمتر» روسی (سیستم اتومات واکنش به حملات هسته‌ای) که در غرب معروف به «دست مُرده» است می‌باشد که در حال حاضر برای امریکا یک احتیاج شمرده می‌شود.

قوای هستوی روسیه
© Photo / Ministry of Defence of the Russian Federation

ساخت مشابه این سیستم برای امریکا به‌خاطر دفاع از خود است چون کشورهای مخالف امریکا از راکت‌های مافوق صوت، راکت‌های کروز که قابلیت گریز از رادار را دارند و از هوش مصنوعی برخوردار استند.

نویسندگان این مقاله از سلاح‌های مدرن روسی که می‌توانند طرف امریکایی را تهدید کنند سلاح‌های مانند راکت‌های کروز Caliber-M و X-102، زیردریایی «پوزئیدون» و از سیستم دفاع هوایی «اوانگارد» نام برده است.

به گفته کارشناسان اگر روسیه از همچو سلاح‌ها علیه امریکا استفاده کند، امریکا وقتی برای تصمیم گیری برای پاسخ حمله نخواهد داشت.

این دو کارشناس امریکایی به این باور اند که خروج از چنین وضعیت تنها ساخت آنالوگ امریکایی از سیستم «پریمتر» روسی است که این ستیستم در برابر تهدید‌ها به‌طور خودکار تصمیم بگیرد و مانع حملات هسته‌ای علیه امریکا نیز شود.

کارشناسان همچنان می‌گویند که نیاز به ساخت هوش مصنوعی برای تصمیم گیری سریع در صورت حمله مخالفان است. اما آنها از خطرات احتمال از دست دادن کنترول آنها نیز نگران استند.

نویسندگان مخالفان ایالات متحده امریکا را (روسیه و چین) به گفته آنها علاقه‌ای به حفظ توافق‌های فعلی درباره تسلیحات راکتی هسته‌ای ندارند می‌خوانند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر