06:09 12 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

نخست‌وزیر دانمارک در واکنش به ایده ترامپ برای خرید گرینلند اعلام کرد این منطقه برای فروش نیست و ایده فروش آن به امریکا بی معنی و پوچ است.

 

به گزارش اسپوتنیک،  نخست وزیر گرینلند مت فردریکسن در مصاحبه با روزنامه سرمیتسیاک (Sermitsiaq) گفت: «گرینلند فروشی نیست. گرینلند متعلق به دانمارک نیست و متعلق به گرینلند است. من واقعا امیدوارهستم که این موضوع به طور جدی گفته نشده باشد».

پیشتر روزنامه امریکایی وال‌استریت ژورنال به نقل از منابعی در درون کاخ سفید گزارش کرد، که رئیس جمهور امریکا قصد کرده که گرینلند را بخرد. این بزرگترین جزیره جهان، قلمروی دانمارک است که به صورت خودمختار اداره می‌شود.

جوانان در حال بازی - شهر تاسیلاک، گرینلند
© REUTERS / Lucas Jackson

برنامه ریزی شده است تا ترامپ در سفر ماه آینده به کپنهاگ با فردریکسن و کیم کیلسن، نخست‌وزیر گرینلند که اراضی خود مختار دانمارک محسوب می‌شود، دیدار کند.

لری کودلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید روز یکشنبه گزارش‌های رسانه‌ها در روز‌های اخیر را درباره صحبت‌های خصوصی ترامپ با مشاورانش در زمینه ایده خرید گرینلند تایید کرد.

مقام امریکایی گفته است، شرایط در حال «پیشرفت بوده است» و هری ترومن، رئیس‌جمهور اسبق ایالات متحده نیز خواستارخرید گرینلند بود.

وی تاکید کرد: «دانمارک مالک گرینلند است، دانمارک متحد ما است، گرینلند یک مکان استراتژیک محسوب می‌شود، و آنجا مقدار بسیار زیادی از مواد معدنی باارزش وجود دارد».

فردریکسن در گفتگو با شبکه دانمارکی DR نیز گفته است: «این بحثی پوچ و بی معنی است، گرینلند فروشی نیست. ا و بحث‌ها دراین مورد را اضافی می داند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر