18:32 04 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
135
ما را در دنبال کنید

فرماندهی نیروهای زمینی امریکا از آمادگی‌ها برای فرستادن دو دسته سربازان تازه نفس به افغانستان، خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت فرماندهی نیروهای زمینی امریکا، در چوکات استقرارهای زمستانی، دسته سوم کمکی نیروهای امنیتی از پایگاه "فورت هود" در تگزاس و دسته حمله‌یی هوایی فرقه دهم کوهی از پایگاه "فورت درام" در ایالت نیویارک، به افغانستان فرستاده خواهند شد.

در خبرنامه این فرماندهی آمده است: "با کمک شرکای ما در گارد ملی و ائتلاف بین‌المللی ما روی این کار خواهیم کرد تا بر گروه داعش پیروز شویم و شرایط را برای ثبات طویل‌المدت منطقوی آماده سازیم".

این در حالی است که در طول چند ماه گذشته نمایندگان امریکا با گروه طالبان روی موضوع حل و فصل بحران در افغانستان مذاکرات انجام می‌دهد.

قبل از این زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان اعلام کرده بود که متن توافقنامه امریکا با طالبان جهت تامین صلح در افغانستان آماده شده است، نه جهت اخراج نیروهای امریکایی که مربوط به چگونگی وضعیت در افغانستان خواهد بود.

روز دوشنبه، دونالد ترامپ، رئيس جمهور امریکا اعلام کرد که مذاکرات "بسیار خوب" امریکا با طالبان جریان دارند. وی خاطر نشان ساخت که هدف او کاهش تعداد نظامیان امریکایی در افغانستان کمتر از ۱۳ هزار نفر و حفظ "بسیار مهم" حضور استخباراتی در این کشور، می‌باشد.

مرتبط:

گلبدین حکمتیار: پس از بیرون شدن امریکا حکومت افغانستان سقوط خواهد کرد
هزینه ۴ میلیارد دالری امریکا  در جنگ افغانستان در هر ماه
یک واحد استخباراتی امریکا در افغانستان باقی می ماند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر