21:35 01 اپریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 32
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تایید کرده است که محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه این کشور، به محل نشست گروه هفت (G7) در فرانسه رفته است.

به گزارش اسپوتنیک،  ساعاتی پیش خبرگزاری اسوشیتد پرس اعلام کرد که، یک فروند هواپیمای ایرانی در محل برگزاری نشست گروه هفت در شهر بیاریتز فرانسه فرود آمده است.

شهر بیاریتز فرانسه هم‌اکنون میزان نشست دوروزه سران هفت کشور صنعتی جهان -کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، جاپان، امریکا و انگلیس- است.  

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز با انتشار توئیتی حضور ظریف در نشست گروه G7 را به دعوت وزارت خارجه فرانسه تایید کرد. موسوی اعلام کرد در این سفر با هیئت امریکایی ملاقات یا مذاکره‌ای صورت نخواهد گرفت.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفته که رهبران شرکت کننده در نشست گروه G7 با وجود اختلافات بر سرتوافق هسته‌ای ایران، موضع مشترکی نسبت به این کشور دارند. آقای مکرون همچنین با تاکید بر این که هیچ یک از کشورهای گروه G7خواستار دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای نیست، گفت که همه اعضای گروه هفت به برقراری صلح و ثبات در منطقه پایبند هستند.

رئیس‌جمهور امریکا از اظهار نظر درباره سفر وزیر خارجه ایران به شهر بیاریتز فرانسه خودداری کرد.

او در پاسخ به پرسش‌ها درباره این که وزیر امور خارجه ایران به بیاریتز (محل برگزاری اجلاس G7) آمده است، اعلام کرد: دراین مورد هیچگونه نظری ندارم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر