09:17 11 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع ایالات متحده امریکا پروژه پرتاب سلاح پرتوی به فضا را به تعویق انداخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه Defense One، وزارت دفاع ایالت متحده امریکا پروژه پرتاب سلاح پرتوی خنثی از فضا برای مقابله با تهدیدات راکتی دشمنان امریکا را به تعویق انداخت.

سلاح پرتویی یک سلاح فضایی است که مبتنی بر تشکیل پرتو ذرات و استفاده از انرژی ذخیره شده در آنها است.

در ماه مارچ، نمایندگان وزارت دفاع و نیروهای مسلح امریکا قصد خود را برای آزمایش پرتاب سلاح پرتویی به فضا در سال 2023 اعلام كردند و 34 میلیون دالر برای ساخت توسعه آن درخواست کردند تا در بودجه سال 2020 گنجانده شود.

با این حال، اعضای دموکرات های کنگره به این ایده علاقه مند نیستند، در نتیجه در ماه می، یک کمیته اختصاصی در مجلس نمایندگان، بودجه مورد نیاز تسلیحاتی مربوط به پرتاب این سلاح را از ماده این لایحه مستثنی کردند.

مایکل گریفین، معاون پنتاگون خاطرنشان کرد: این بودجه به تحقیقات اساسی تری با هدف بهبود کارایی لیزرها مورد استفاده قرار خواهد گرفت، وی برای نخستین بار به طور علنی ایده‌ی پرتاب سلاح های پرتویی به فضا را در ماه مارچ سال 2018 مطرح کرد و در کنار این همچنین بر پتانسیل سلاح های انرژی مستقیم نیز تأکید کرد.

مایکل گریفین در کنفرانسی که توسط مجله دیفنس نیوز در ویرجینیا برگزار شده بود گفت: ما انجام تحقیقات بر روی سلاح های پرتویی را به زمان نامشخصی موکول می کنیم.

وی در عین حال اضافه کرد که پنتاگون همچنان در زمینه استفاده از لیزرها و انرژی مایکروویو تحقیقاتی را با هدف قرار دادن آنها بر هواپیماهای نظامی و ماهواره و همچنین در واحدهای زمینی انجام می دهد.

مرتبط:

ترامپ: ساحه فضایی در اولویت امنیت ملی امریکا قرار دارد
معرفی فرمانده فضایی امریکا توسط ترامپ
آمادگی روسیه و امریکا برای جنگ فضایی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر