23:57 26 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40
ما را در دنبال کنید

مشاور امنیت ملی هند می گوید که بیش از 200 شبه‌نظامی مظنون در تلاش اند تا از پاکستان وارد کشمیر هند شوند، اسلام آباد تلاش می کند که منطقه را ناامن سازد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل کشور نیوز، پاکستان هند را از ماه گذشته بخاطر لغو خودمختاری قانونی کشمیر محکوم می کند، عمران خان نخست وزیر پاکستان می خواهد واکنش قاطعانه را علیه هند در این منطقه مناقشه نشان دهد.

آجیت کومار دووال، مشاور امنیت ملی نارندرا مودی، نخست وزیر هند به خبرنگاران گفت: حدود ۲۳۰ شبه‌نظامی آماده‌اند تا از پاکستان به کشمیر هند نفوذ کنند.

مقامات نظامی این کشور می گویند که برمبنای رهگیری رادیویی و اطلاعات بدست آمده از کشمیر هند حاصل شده است که برخی از شبه نظامیان در حال حاضر توسط نیروی نظامی هند بازداشت شده اند.

مشاور امنیت هند، لغو خودمختاری کشمیر و الحاق آن به هند را حمایت می کند و می گوید:

" زیادی سلاح قاچاق شده و به مردم در کشمیر گفته می‌شود که دردسر درست کنند".

هر چند که مشاور امنیت هند می افزاید که برخی از محدودیت‌ها برداشته شده‌اند اما خدمات اینترنت و تلفن بخاطر عدم ایجاد آشوب و ناآرامی محدود هستند.

دووال تاکید کرد: اگر پاکستان درست رفتار کند، تروریست‌ها به کشمیر هند نفوذ نمی‌کنند و مردم این منطقه را مورد ارعاب و تهدید قرار نمی‌دهند. ابتدا پاکستان باید دست از علامت دادن به عاملان خود بردارد و پس از آن ما تمامی محدودیت‌ها را بر می‌داریم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر