16:32 01 دسمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

یک سناتور جمهوریخواه امریکا گفت، که با رفتن او تهدید جنگ در سراسر جهان کاهش می‌یابد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، راند پال روز سه شنبه پس از خبر برکناری بولتون از سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید، افزود: من فکر می‌کنم تهدید جنگ در سراسر جهان با رفتن جان بولتون از کاخ سفید به طور مشهودی کاهش یابد.

بولتون دقایقی پس از برکناری خود نوشت:- "دیشب به رئیس جمهوری پیشنهاد دادم که استعفا بدهم، گفت فردا درباره آن صحبت می کنیم".

اما دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا در پیامی تویتری اش اعلام کرد، که بولتون مشاور امنیت ملی خود را از کار برکنار کرده است.

ترامپ در این تویت نوشت: شب گذشته به بولتون اطلاع داده است که دیگر نیازی به حضور او در کاخ سفید نیست.

رییس جمهوری امریکا تاکید کرد: من و برخی دیگر از اعضای دولت با برخی نظرات او به شدت مخالف بودیم. لذا از جان [بولتون] که استعفا کند و که امروز صبح تقدیم من شد.
رئیس جمهوری امریکا گفت، که هفته آینده جایگزین بولتون را معرفی خواهد کرد.
زمزمه‌های تضعیف موقعیت بولتون در کاخ سفید و احتمال اخراج او از زمانی که ترامپ در برخی مسائل امنیتی در حال عبور از نقش وی به عنوان مشاور عالی امنیت ملی در ایالات متحده بود، شدت گرفت.
واشنگتن پست این هفته گزارش داد در حالیکه دستیاران ارشد رئیس جمهوری در اوایل ماه جاری خود را برای شرکت در یک نشست در مورد آینده افغانستان آماده می کردند، یک مقام ارشد در لیست اصلی دعوت ها نبود: جان بولتون، مشاور امنیت ملی.

یادآوری می کنیم، که ترامپ بارها گفته بود اگر دست بولتون باز بود باید به جنگ با همه جهان می رفتیم.

مرتبط:

رئیس جمهور ترامپ مشاور امنیت ملی اش را سبکدوش کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر