19:59 10 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

واشنگتن از اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواست تا ماموریت سازمان ملل متحد در افغانستان را تمدید نمایند.

به گزارش اسپوتنیک، جاناتان کوهن، سرپرست نمایندگی امریکا در سازمان ملل متحد امروز در نشست شورای امنیت این سازمان بر لزوم تمدید ماموریت هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما تاکید کرد.

جاناتان کوهن: «طوریکه اعضای شورای امنیت سازمان ملل میدانند، بحث‌ها در مورد دستورالعمل جدید یوناما یا ماموریت سازمان ملل برای کمک به افغانستان ادامه دارند. ما باید مطمئن شویم که تمدید این ماموریت مسیرهای واضح و مشخص برای بازسازی افغانستان را ارائه میکند، به خصوص در این دوره حساس در تاریخ افغانستان.»

به گفته وی، در حالت حاضر ادامه ماموریت سازمان ملل در افغانستان بسیار مهم است و اعضای شورای امنیت نباید به دلایلی که به کار یوناما مربوط نیستند، با تمدید این ماموریت مخالفت نمایند.

نماینده دائمی بریتانیا در سازمان ملل از موضع امریکا در قبال تمدید ماموریت یوناما حمایت کرد.

نماینده دائمی افغانستان در سازمان ملل نیز به نوبه خود از اعضای شورای امنیت خواست تا ماموریت یوناما را حداقل برای یک سال دیگر تمدید کنند.

یادآوری میکنیم، در ۱۷ مارچ سال روان، شورای امنیت سازمان ملل ماموریت هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما را ۶ ماه تمدید کرد، در حالیکه پیش از این ماموریت یوناما برای یک سال تمدید میشد. دلیل اساسی کوتاه شدن ماموریت یوناما اختلافات سیاسی و اقتصادی بین امریکا و چین عنوان شده بود.
 

مرتبط:

روسیه رئیس شورای امنیت سازمان ملل شد
دبیرکل سازمان ملل: به پشتیبانی از افغانستان ادامه می دهیم
کمک ۷۵ میلیون دالری سازمان ملل به افغانستان و کشورهای بحران زده
احتمال دیدار ترامپ و روحانی در سازمان ملل
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر