18:24 31 مارچ 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کمیسیون تحقیقات مستقل سازمان ملل متحد در مورد نقض قانون حقوق بشر در سوریه، گزارشی را تهیه کرده است که دیده میشود امریکا قانون را در سوریه نقض کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، در تحقیقاتی که سازمان ملل متحد در ماه جون و جولای به راه انداخته بود آمده است که حملات و عملیات‌هایکه به همکاری امریکا بالای سوریه انجام شده است منجر به نابودی هزاران تن در نقاط مختلف این کشور شده است و از سوی هم گفته است که امریکا به این گزارش‌ها گوش نمیدهد.
در همین حال، این کمیسیون توصیه کرده است که ائتلاف "پروتکل های عملیاتی و تاکتیکی خود را بررسی و تقویت کند تا از تلفات غیرنظامیان جلوگیری کند.


در عین حال سازمان ملل تحریم‌های اقتصادی که علیه سوریه انجام شده را علیه مردم سوریه آسیب پذیر خوانده و خواهان به تعلیق آوردن این تحریم‌ها شده است.
گفتنیست که امریکا نزدیک به 2500 نیرو در سوریه مستقر کرده بود اما بعد از تصمیم دونالد ترامپ برای خروج نیروها از سوریه، تنها نیمی از این نیروها در سوریه باقی مانده اند. دونالد ترامپ زمستان گذشته از کشورهای اروپایی خواسته بود حدود 1500 نیرو به شمال سوریه اعزام کنند.
یادآوری می‌کنیم، که جنگ داخلی در سوریه از بهار سال 2011 آغاز شد. شرکت کنندگان اصلی درگیری ها نیروهای دولتی هستند که در سمت رئیس‌جمهور کنونی بشار اسد فعالیت می کنند.

مرتبط:

تأکید سازمان ملل به آغاز گفتگوهای بین‌الافغانی میان طالبان و دولت
امریکا خواستار تمدید ماموریت سازمان ملل در افغانستان شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر