14:59 27 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 05
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، کاندیداتوری نماینده ویژه امریکا در امور گروگان ها را برای سمت مشاورامنیت ملی خود در نظر گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از The Washington Post دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، رابرت اوبرایان، نماینده ویژه رئیس جمهور در امور گروگان های امریکایی  را به عنوان یکی از نامزادان احتمالی برای پست مشاور امنیت ملی امریکا پیشنهاد نموده است. گرچه او برایان ترجیح می دهد که خود را از جنجال های رسانه ای دور نگه دارد. اما دو منبع نزدیک به دولت امریکا پیش ازاین نیز تأیید نمودند که او در بین گزینه های جایگزینی جان بولتون قرار داشت.

به گفته این روزنامه، ترامپ روز جمعه مصاحبه ای با اوبراین در کاخ سفید انجام داد. مقامات به دلیل روابط خوب وی با نمایندگان وزارت امور خارجه و پنتاگون ، وی را "گزینه ای مطمئن" می دانند.

پیش ازاین، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده اعلام کرد نامزدی مایک پمپئو، وزیر خارجه فعلی برای عهده دار شدن سمت مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری را مورد بررسی قرار نخواهد داد.

 ترامپ روابط خود با پمپئو را عالی ارزیابی کرده و گفت:" عقاید ما در بسیاری از زمینه باهم مطابقت دارد" اما وی ترجیح داده کس دیگری مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری شود و افزود با نظر پمپئو موافق است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا، در تاریخ 10 سپتامبر در صفحه خود در توییتر اعلام نمود که جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید را برکنار نموده است. ترامپ، به آقای بولتون اعلام نمود که دیگر نیازی به حضور او در کاخ سفید آمریکا نیست.

رئیس جمهور آمریکا، علت اخراج جان بولتون را اختلاف نظر شدید با وی دانست.  ترامپ در توییتر درباره اخراج بولتون نوشت: "من با بسیاری از پیشنهادات وی مانند دیگر افراد در دولت مخالف بودم و از جان خواستم استعفا دهد ، كه وی امروز صبح  این کار را انجام داد.

از سوی دیگر، جان بولتون اعلام نموده است که خود وی شخصا استغفای خود را تقدیم نموده است. به عقیده برخی کارشناساسان، اختلاف بر سر موضوع ایران و در نهایت افغانستان علت این برکناری می باشد. در حال حاضر، این سمت به طور موقت به چارلی کوپرمن واگذار می‌شود. کوپرمن پیش‌ از این به عنوان معاون جان بولتون مشغول به کار بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر