17:29 03 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه ایران می‌گوید امریکایی‌ها سیاستی به نام «فشار حداکثری» را علیه ایران در پیش گرفتند که به دلیل ناکامی‌ها به سمت "دروغ حداکثری" گرایش پیدا کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به اظهارات وزیر امور خارجه امریکا و یکی از سناتورهای امریکایی در خصوص حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان توسط یمنی‌ها واکنش نشان داد و اظهار داشت: حدود 5 سال است که ائتلاف سعودی با تجاوزات مکرر به یمن و ارتکاب انواع جنایات جنگی آتش جنگ را در منطقه شعله‌ور نگاه داشته و یمنی‌ها نیز نشان داده‌اند در مقابل جنگ و تجاوز ایستادگی می‌کنند.

موسوی با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه امریکا خاطر نشان کرد: چنین اتهام زنی‌ها و اظهارنظرهای کور و بی حاصل در چارچوب دیپلماتیک غیر قابل درک و بی معنی است. در روابط بین‌المللی حتی «خصومت ورزی» هم دارای حداقلی از باور پذیری و چارچوب‌های منطقی است که مقامات امریکا این اصول حداقلی را نیز درنوردیده‌اند.

وی افزود که اینگونه اظهارنظرها و اقدامات بیشتر شبیه برنامه ریزی سازمان‌‌های مخفی و اطلاعاتی برای تخریب وجهه کشوری به منظور زمینه سازی برای اقداماتی در آینده است. امریکایی‌ها سیاستی به نام «فشار حداکثری» در پیش گرفتند که ظاهرا به دلیل ناکامی‌ها به سمت «دروغ حداکثری» گرایش پیدا کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تنها راه حل ایجاد آرامش در منطقه و پایان دادن به بحران بی حاصل در یمن را توقف حملات و تجاوزات ائتلاف سعودی، قطع کمک‌های سیاسی و تسلیحاتی کشورهای غربی به متجاوزین و تلاش برای یافتن راه حل‌های سیاسی دانست.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر