11:54 08 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

مسكو آماده پاسخ قاطع به آمریکا و ناتو است در صورتی که آنها موشک های جدید با برد متوسط و کوتاه را مستقر کنند.

به گزارش اسپوتینک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه گفتکه باید ایالات متحده و سایر كشورهای ناتو از تصویب مهلت قانونی یك طرفه برای استقرار تسلیحات جدید موشکی با برد متوسط ​​و کوتاه، كه به سرعت توسط آمریکایی ها پس از اتمام پیمان منع سلاح های هسته ای میان برد ایجاد می شود، خبر دهند.

وی در صحبتی با یکی از کانال های تلویزیونی روسیه یادآوری کرد که لزوم چنین مهلت قانونی توسط رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین اعلام شده است.

ریابکوف افزود:

"ما منتظر پاسخ از طرف آنها هستیم و اگر منتظر نمانیم، و چنین تجهیزاتی در آن مناطق یا مناطق خاصی از جهان ظاهر شود، ما مجبور خواهیم شد که پاسخ آینه ای و متقابل و یا شاید نامتقارن بدهیم."

اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده در سال 1987 پیمان منع موشک های میان برد هسته ای(پیمان INF) را امضا كردند و طرفین متعهد شدند كه تمام موشكهای بالستیک زمینی و كروز را با برد متوسط ​​و كوچك از بین ببرند. در اکتبر سال 2018، ترامپ از خروج واشنگتن به دلیل "عدم رعایت" مسکو به تعهدات خبر داد، اما طرف آمریکایی شواهدی ارائه نکرد. در سال 2019، روسیه نیز در واکنش به اقدامات ایالات متحده، مشارکت خود در پیمان منع موشک های میان برد هسته ای(پیمان INF) را به حالت تعلیق درآورد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر