03:19 28 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 141
ما را در دنبال کنید

رئيس جمهور روسیه در جریان سخنرانی در نشست سه جانبه با همتایان ترکی و ایرانی اش، به آیه قرآن اشاره کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئيس جمهور روسیه که امروز دوشنبه (۱۶ سپتمبر) در نشست سه جانبه با رجب طیب اردوغان، رئيس جمهور ترکیه و حسن روحانی، رئيس جمهور ایران در انقره، شرکت ورزید.

رئيس جمهور روسیه در جریان سخنانش در جواب به سوال درمورد حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی گفت: "ما روی حملات بر تاسیسات نفتی عربستان سعودی بحث نکردیم، اما شما موضع روسیه را می‌دانید. در قدم نخست، در یمن فاجعه بزرگ بشری جریان دارد، آنجا وضعیتی است که می‌توان آنرا فاجعه واقعی نامید. ما خود آماده ایم تا به مردم کمک کنیم و همه را برای انجام این کار فرا می‌خوانیم. دوم، اینکه بهترین شیوه حل و فصل این بحران، عبارت از توافق میان تمام طرفین دخیل در این درگیری، می‌باشد".

پوتین در ادامه افزود: "با حضور در ترکیه، کشوری که اکثریت باشندگانش مسلمان اند، آیه‌یی از قرآن کریم را ذکر می‌کنم. «بياد آريد رحمت الله را. وقتی كه با يكديگر دشمن بوديد و او بين دل‌هايتان الفت برقرار كرد و در نتيجه نعمت او برادر شديد» لذا باید بر همین اساس مسائل حل شوند".

قابل ذکر است بزرگترین صادرکننده نفت عربستان پس از حمله روز شنبه بر تاسیسات نفتی این شرکت اعلام کرد که استخراج نفت این شرکت بیش از دو برابر کاهش یافته است.

مرتبط:

پوتین: احمدشاه مسعود در روسیه شناخته‌شده و قابل احترام است
دوستی نتانیاهو با پوتین مانع جنگ اسرائیل با روسیه گردید
دیدار رئیس جمهور پوتین با حبیب نورمحمدوف + ویدئو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر