06:42 15 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی امریکا در یک مصاحبه با روزنامه پولیتیکو، از سیاست خارجی ترامپ در قبال، ایران، کره شمالی و افغانستان انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مشاور پیشین امنیت ملی امریکا، جان بولتون، تصمیم اخیر رئیس جمهور امریکا مبنی بر دعوت رهبران گروه طالبان برای مذاکره در کمپ دیوید یک "یك سیگنال وحشتناک" خواند، و این کار بی احترامی به قربانیان حمله یازده سپتامبر میداند.

می گوید که هر گونه مذاکره با کره شمالی و ایران محکوم به شکست است، زیرا که رهبران این کشورها صرفا به رفع تحریم‌ها و تقویت اقتصاد خود علاقه‌مند هستند.

او گفت که امتناع ترامپ از تلافی جویی در برابر پهپادهای آمریكایی، که چندی پیش توسط نیروهای ایرانی هدف قرار گرفته بود، پایه و اساس اقدامات تهاجمی بعدی ایران است.

او افزود كه تمام تصامیم گرفته شده بود که انتقام این پهپاد را بگیریم ولی رئیس جمهور امریکا "در آخرین لحظه" بدون آنكه به كسی بگوید ، تصمیم گرفت كه نباشد.

پیش از این رئیس جمهور امریکا تصمیم گرفته بود که رهبران طالبان و رئیس جمهور افغانستان، را در تاریخ 8 ماه سپتامبر در کمپ دیوید دیداری داشته باشد، اما به دلیل کشته شدن یک سرباز امریکایی در کابل این دیدار لغو شد و مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا را متوقف ساخت.

هفته گذشته ترامپ، جان بولتون را به دلیل هم جهت نبودن از وظیفه سبک برکنار کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر