14:18 29 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک افسر اطلاعاتی امریکا در مورد گفتگوی نگران کننده میان ترامپ و یک رهبر خارجی به مقامات بالاتر خود شکایت کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از واشنگتن پست، پس از گفتگو نگران کننده میان ترامپ و یک رهبر خارجی، یک افسر اطلاعاتی امریکا به مقامات بالاتر خود از وی شکایت کرد.

مشخص نیست که دونالد ترامپ با چه کسی و یا در مورد چه موضوعی صحبت کرده است، اما این گفتگو حاوی یک وعده مشخص بوده است و این وعده چنان نگران کننده بوده که افسر اطلاعاتی امریکا زنگ خطر را به صدا درآورده است.

یک مقام اطلاعاتی پیشین امریکا به این روزنامه گفته است که گفتگو از طریق تلفون صورت گرفته است.

مایکل اتکینسون، بازرس سازمان امنیتی امریکا، دریافت که اطلاعات دریافت شده معتبر است و شکایت «عاجل» بوده است. این معمولاً شامل اطلاع رسانی به کمیته های نظارت هر دو جناح کنگره است.

 اما جوزف مگوایر سرپرست سازمان امنیت ملی امریکا، از به اشتراک گذاشتن جزئیات بیشتر با قانونگذاران خودداری کرده است.

درخواست شکایت در 12 اگست تنظیم شده است.به گفته این روزنامه، رئیس‌جمهور ترامپ طی پنج هفته گذشته حداقل با پنج رهبر خارجی از جمله ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ارتباط یا تعامل داشته است، این روزنامه با استناد به اسناد کاخ سفید می نویسد. علاوه بر این، رئیس‌جمهور امریکا حداقل دو نامه از کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی دریافت کرده است.

این شکایت باعث ایجاد نگرانی بین سازمان اطلاعات و کنگره امریکا شده است.

علاوه بر این، با این وضعیت نحود برخورد رئیس‌جمهور ترامپ با سازمان اطلاعات سوال برانگیز است. این امر می‌تواند به یک فشار اضافی در روابط رئیس‌جمهور امریکا با سرویس‌های اطلاعاتی تبدیل شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر