14:38 29 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کاخ سفید از فاش کردن جزئیات شکایت یک مامور اطلاعاتی درباره رئیس جمهوری این کشور خودداری کرد.

 به گزارش اسپوتنیک به نقل از پولیتیکو، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده جزئیات شکایت این مامور اطلاعاتی را به اشتراک نمی گذارد.

این روزنامه ادعا کرده است، که رئیس جمهور در گفت و گوی تیلیفونی با یکی از رهبران خارجی اطلاعات پنهانی را ارائه داده است.

این روزنامه می نویسد، طبق گفته چندین قانونگذار در جلسه پنهانی كه مایكل اتكینسون، بازرس جامعه اطلاعاتی درباره این شكایت صحبت كرد، رئیس جاسوسی جوزف مگوایر ، رئیس اطلاعات ملی، از ارائه جزئیات این شکایت به قانون گذاران خودداری كرد.

آدام شیف رئیس کمیته اطلاعاتی، در صورت عدم افشای جزئیات شکایت در کنگره، دولت را با دادگاه تهدید کرد.

واشنگتن پست پیش از این مقاله ای را منتشر کرده بود، که در آن با استناد به منابع، ادعا شده بود که یک مقام اطلاعاتی ایالات متحده شکایتی را درباره مکالمه هشدار دهنده ترامپ با یک رهبر بی نام و نشان خارجی ارائه داده است.

مشخص نیست رئیس جمهور امریكا با چه كسی و درباره چه چیزی صحبت كرده است، اما این گفتگو حاوی برخی قول ها بود كه به همین دلیل مامور اطلاعاتی زنگ خطر را به صدا درآورد. یکی از مقام های پیشین به روزنامه گفته است، که این گفتگو از طریق تیلیفون صورت گرفته است. براساس این انتشار ، این شکایت در 12 اگوست تشکیل شده است.

پس از آن، این روزنامه با استناد به دو مقام پیشین این کشور نشان داد، كه این شكایت توسط سخنگوی اطلاعات امریكا در اوکراین مطرح شده است و "دو هفته و نیم پیش از تشکیل پرونده، ترامپ با ولادیمیر زلنسكی رئیس جمهور اوکراین صحبت كرده است".

خود ترامپ پس از نخستین انتشار آن را جعلی خواند و گفت: وقتی من با یک رهبر خارجی تیلیفونی صحبت می کنم، می فهمم که افراد زیادی از موسسات مختلف در ایالات متحده و کشورهای خارجی وجود دارند که صحبت ما را گوش می دهند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر