23:24 19 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده امریکا بانک مرکزی ایران و دو نهاد مالی این کشور را تحریم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، در پی تنش‌ها میان واشنگتن و تهران، ایالات متحدۀ امریکا، بانک مرکزی ایران و دو نهاد مالی دیگر این کشور را تحریم کرد.

به این ترتیب، شرکت‌ها، نهادها و شهروندان امریکا حق معامله را با بانک مرکزی ایران و نهادهای مالی تحریم شدۀ دیگر، ندارند.

دونالد ترامپ رییس‌جمهورامریکا، با اعلام این تحریم‌ها، از زیر فشار قراردادن بیشتر تهران سخن می‌گوید:- "این‌ها سخت‌ترین تحریم‌هایی استند که تاکنون بر یک کشور وضع شده‌اند. ما در مرحله‌یی از تحریم‌ها استیم که پیش از این ایران ندیده‌است. امروز ما بانک مرکزی ایران را تحریم کردیم و خواهیم دید. آنان نه تنها با ما، بل در داخل کشورشان مشکلاتی دارند، مشکلاتی دارند که خودشان ایجاد کرده‌اند. اما ما نیرومندترین ارتش در جهان استیم و ایران برای ما تصمیم آسانی خواهد بود".

دونالد ترامپ تهدید نظامی‌اش را باردیگر تکرار کرده‌ و تحریم‌ها را بر ایران، کارساز گفته است:- "فکر می‌کنم که تحریم‌ها کار می‌دهند و ارتش نیز کارآمد خواهد بود. اما کارگیری از ارتش، روش بسیار سختی از پیروزی خواهد بود. اما ما می‌بریم. هیچ کسی‌نمی‌تواند از رهگذر نظامی بر ما غلبه کند، کسی حتا به این کار نزدیک هم شده نمی‌تواند".

بانک مرکزی ایران، سال گذشته نیز تحریم شده بود؛ اما مقام‌های امریکایی می‌گویند، که افزایش تحریم‌ها بر این بانک، به علت پشتیبانی مالی آن از سپاه پاسداران ایران و حزب‌الله لبنان انجام شده‌است.

در همین حال، بانک «جمال ترست» در لبنان نیز به علت تحریم‌های امریکا بسته شده‌است. ماه گذشته، واشنگتن این بانک را به اتهام کمک مالی به حزب الله لبنان، که از سوی ایران پشتیبانی می‌شود، تحریم کرد. بانک جمال ترست، این اتهام‌ها را در می‌کند،  می‌گوید که یک میلیارد دالر سرمایه داشت.

ایران هم پیش از این تأکید ورزیده‌ بود، که در برابر تحریم‌های ایالات متحده امریکا مقاومت خواهد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر