13:56 04 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 32
ما را در دنبال کنید

عربستان سعودی برای اولین بار برای سیاحت کننده‌گان اجازه داده است که حجاب نکنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، دولت عربستان سعودی اقدام کرده است که برای اولین بار برای سیاحت کننده‌گان ویزه بدهد که در آن نیز درج شده است که خانمان میتوانند حجاب اسلامی را رعایت نکنند.

از سوی هم گفته اند که 49کشور جهان میتوانند از ویزای عربستان سعودی برای دیدن مکه معظمه و مدینه منوره استفاده کنند که قیمت فی ویزه 80 دالر گفته شده است.

نیز گفته اند که به گردشگران خارجی اجازه پوشیدن اباحه را نمی‌دهند و برای خانم‌ها اجازه لباس مناسب داده شده است و میتوانند از حجاب استفاده نکنند حتا در ساحل و نیز گفته اند که زنان بدون مرد میتوانند از اینجا دیدن کنند.

گفتنیست که چند پیش دولت عربستان اعلام کرده بود که زنانی که به سن 25 سالگی نرسیده اند، مانند سابق می تواند همراه با (شوهر، برادر یا پدر)، از عربستان دیدن کنند.
ویزا برای گردشگران فردی در ربع اول سال 2018 برنامه ریزی شده است. این اقدام با هدف افزایش جذابیت کشور برای مسافران در نظر گرفته شده است.
عمر الموبارک، مدیرعمومی اجازهنامه کمیسیون گردشگری و میراث های ملی، اظهار داشت که در حال حاضر این پایگاه در حال آماده سازی و ایجاد یک سیستم ویزای الکترونیکی است. این اقدامات بین کمیسیون، وزارت امور خارجه عربستان سعودی و مرکز اطلاعات دولتی هماهنگ شده است.

مرتبط:

عمران خان، بین ایران و عربستان میانجی‌گری می‌کند
زنان عربستان حالا بدون محرم مرد اجازه سفر دارند
اجازه تکسی رانی برای زنان در عربستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر