15:14 21 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه هند می‌گوید که هند امیدوار است تا امریکا اهمیت خریداری سیستم دفاع راکتی اس – ۴۰۰ روسی توسط دهلی نو را درک کند.

به گزارش اسپوتنیک، سوبرامانیام جی‌شنکر، وزیر خارجه هند در جریان سخنرانی در مرکز تحقیقات استراتژیک و بین‌المللی گفت: "هند تصمیم گرفت اس – ۴۰۰ خریداری کند، و ما این موضوع را با مقامات امریکا شریک ساختیم. تا حدی من در توانایی ام برای معتقد ساختن، باور دارم. من امیدوارم که مردم درک کنند که چرا این معامله واقعاً برای ما مهم است".

وی در پاسخ به این سوال که آیا هند در پاسخ به خرید اس - ۴۰۰، آمادگی تحریم‌های احتمالی ایالات متحده را دارد یا خیر؟ گفت: امیدواریم كه امریكا درک کند كه چرا خرید سیستم دفاع راکتی اس - ۴۰۰ روسیه برای ما اینقدر مهم است.

پیش از این ، وزیر خارجه هند قبل از دیدار با مایك پامپئو، وزیر امور خارجه امریكا در واشنگتن گفت كه هیچ كشوری در جهان منجمله ایالات متحده حق ندارد به هند بگوید كه آیا می‌تواند تجهیزات نظامی از روسیه بخرد یا خیر. وی تصریح کرد: موضوع خریداری تجهیزات نظامی و همچنین انتخاب فروشندگان آن همیشه "حق مستقل" کشور وی است.

قابل ذکر است که در اوایل ماه اکتوبر سال ۲۰۱۸، روسیه و هند قراردادی را برای عرضه سیستم‌های دفاع راکتی اس – ۴۰۰ امضا کردند.

مرتبط:

هند اس-400 می خرد
روسیه سامانه اس-400 را تا 18 الی 19 ماه دیگر به هند تحویل میدهد
اظهارات وزارت امور خارجه هند درباره خرید اس -400 از روسیه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر