14:23 29 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

خاکستر مهاتما گاندی رهبر آزادی‌خواه ملی هند، در مراستم سالروز تولدش در هند به سرقت گردید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از India Today، پس از ترور محاتما گاندی رهبر آزادی خواه هند، در جنوری سال 1948 جسد وی سوختانده شد و خاکستر او در جاهای مختلف تقسیمات شد که یک بخشی از خاکستر وی در شهر «مادیا پرادیش» در موزیمی نگهداری شده بود که در روز یادبود از سالروز تولدش خاکستر وی دزدیده شد.
در عین حال گورمات سنگ، رئیس شورای ملی در بیانیه‌ای گفته است این کار کسانی انجام داده اند که در قتل گاندی دست داشته اند وی این اشخاص را نیز خائین ملت خطاب کرد.


گورمات افزود، اشخاصیکه این عمل را انجام داده اند پولیس باید به سرعت عمل کند تا عاملان را شناسایی و پنجه قانون بسپارند تا به سزای اعمالشان برسند.
یادآوری می‌کنیم که تاریخ 2 اکتوبر مصادف به یک صدوپنجاهمین سال‌روز تولد مهاتما گاندی شماری از مقامات افغانی و سفیر هند، در سفارت هند در کابل بزرگداشت شد.
وینای کمار، سفیر هند در کابل در بیانیه‌ای افزود که مبارزه گاندی تنها برای مردم هند نه بلکه برای تمام مردم دنیا بوده است تأثیر واقعی که حتا اکنون مشاهده میکنیم این است که او برای همه لایحه‌های جامعه هند مبارزه کرد و بخصوص کسانی که به حاشیه رانده شده بودند و یا مورد تبعیض قرار گفته بودند.

مرتبط:

بزرگداشت از یک صدوپنجاهمین سال‌روز تولد مهاتما گاندی در کابل
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر