04:06 25 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

روسیه در پیوند با عدم صدور روادید برای یک سوم اعضای هیات نمایندگی خود پیشنهاد کرد نشست های کمیته اول امور خلع سلاح مجمع عمومی سازمان ملل به وین منتقل شود.

به گزارش اسپوتنیک، دمیتری پالیانسکی معاون نخست نماینده دایم روسیه گفت: با توجه به اینکه بخش مهمی از هیات روسی که قرار بود روز پنجشنبه 3 اکتوبر در کار کمیته شرکت کند، ویزا صادر نشده است، وی پیشنهاد می کند، که باید نشست این کمیته به تاخیر بیافتد.

دیپلمات روس تاکید کرد، مسکو تنها پس از صدور روادید برای همه اعضای هیات خود بدون استثنا حاضر است شرکت خود در این نشست را از سر بگیرد.

دمیتری پالیانسکی یادآور شد، که طبق اصول توافقنامه سال 1947 درباره مقر سازمان ملل امریکا موظف است دسترسی آزادانه نمایندگان کشورهای عضو را تامین کرد و در کوتاه ترین مدت برای آنها روادید های رایگان صادر کند و حق ندارد از شرکت نمایندگان کشورها در نشست های سازمان ملل جلوگیری نماید.

یادآوری می کنیم، که پیش از این گزارش شده بود، که برای شماری از اعضای هیات نمایندگی روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل از جمله کنستانتین کوساچف، رئیس کمیته امور بین المللی شورای فدراسیون، مجلس بزرگان پارلمان روسیه  و دیمتری راگوزین رئیس  آژانس فضایی روسیه (روس کاسموس) و ده کارمند دیگر وزارت امور خارجه روسیه روادید امریکا صادر نشده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر