06:29 18 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

تعداد کشته شدگان در جریان اعتراضات روزهای اخیر در شهرهای مختلف عراق به 42 نفر افزایش یافته و بیش از 2500 نفر زخمی شده است.

اسپوتنیک به نقل از العالم، منبع خبری از شفاخانه های عراق اطلاع داده اند که شمار کشته شدگان در اعتراضات روزهای اخیر در شهرهای مختلف عراق به 42 نفر افزایش یافته است.

گزارشات حاکی از آن است که شمار کشته شدگان اعتراضات روزهای اخیر در شهرهای مختلف عراق به 42 نفر افزایش یافته و دو هزا و 500 تن دیگر زخمی شده اند.

با وجود برقراری مقررات منع رفت و آمد در بعضی ولایات این کشور اعتراضات به وضعیت نامناسب خدمات عمومی، نبود فرصت های شغلی و فساد اداری برای سومین روز ادامه دارد.هزاران نفر از معترضان به سوی میدان التحریر نزدیک به منطقه سبز در مرکز بغداد حرکت کرده و نیروهای امنیتی برای پراگنده کردن آنها از تفنگ و گاز اشک آور استفاده کرده اند. معترضان در واکنش به سوی نیروهای امنیتی سنگ پرتاب کرده اند.

تظاهرات کنندگان دفتر حشدالشعبی در نجف و عماره را به آتش کشیدند.

تظاهرات در ولایت های البصره، بابل، ذی‌قار، ميسان والنجف در جنوب عراق نیز ادامه دارد. همچنین تظاهرات در جنوب عراق که جمعیت شیعی بیشتری در آن سکونت دارند نیز رو به گسترش است.

گفتنی است، مردم عراق از اول اکتوبر جاری تاکنون در اعتراض به فساد، بیکاری و کمبود خدمات عمومی در بغداد و مناطق جنوبی این کشور تظاهرات ضددولتی برگزار کرده‌اند.

در بغداد، ذی‌قار، میسان و بابل در پی این اعتراضات ممنوعیت رفت و آمد برقرار شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر