19:57 04 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در روسیه زمان تصمیم گیری به یک حمله هسته ای تلافی جویانه را محاسبه کردند.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس ستاد ارتش هوا – فضای روسیه اعلام کرد که، رهبری ارشد این کشور برای تصمیم گیری در مورد حمله هسته ای تلافی جویانه فقط ده ها دقیقه فرصت خواهند داشت.

اناتولی نستیچوک، فرمانده نیروی  ویژه هوا فضای ارتش روسیه در مصاحبه با رادیوی مسکو در خصوص توضیحات راجع به زمان تصمیم گیری دراین مورد ابراز داشت:" اگر سیستم هشدار حمله موشکی (SPRN) یک موشک بالستیک بین قاره‌ای را که به سمت روسیه پرواز می کند، رصد نماید در آنصورت "زمان پرواز بسته به مسیرهایی  است که  موشک در آن پرواز می کند. نحوه پرواز می تواند متفاوت باشد."

 در تاریخ 12 سپتامبر، الکسی آرباتوف، رئیس مرکز امنیت بین المللی در انستیتوت اقتصاد جهانی و روابط بین الملل  پریماکوف، عضو آکادمی علوم روسیه، ابراز عقیده کرد که محتمل ترین سناریوها برای شروع جنگ هسته ای بین ایالات متحده و روسیه، واکنشی به هشدار دروغین یا تشدید درگیری منطقوی است.

همزمان با این اظهارات، خطر جنگ هسته ای توسط سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام شد. وی ابراز عقیده کرد که اقدامات کشورهای غربی احساساتی تر و پرخاشگرانه تر می شود. وی گفت: آنها از گفتگو  طفره می روند وازتضعیف معماری کنترل تسلیحات اتمی خودداری می کنند که  این یک امرخطرناک و غیرمسئولانه است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر