05:27 11 دسمبر 2019
شمار قربانیان تظاهرات در عراق به ۱۱۳ کشته و بیش از ۴ هزار زخمی رسید

شمار قربانیان تظاهرات در عراق به ۱۱۳ کشته و بیش از ۴ هزار زخمی رسید

© AP Photo / Hadi Mizban
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

شمار کشته‌شدگان در نتیجه تظاهرات مردمی در عراق به ۱۱۳ نفر رسید و در نتیجه این تظاهرات بیش از ۴۱۰۰ تن دیگر زخمی شده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه‌های عراقی، تظاهراتی که از تاریخ اول اکتوبر نخست در بغداد و سپس در ولایات دیگر عراق آغاز شده اند، ۱۱۳ کشته و بیش از ۴۱۰۰ زخمی برجا گذاشته اند.

براساس گزارش‌ها، در نتیجه تظاهرات مذکور دیروز (شنبه، ۵ اکتوبر) ۱۳ تن از معترضین کشته شدند و بیش از ۲۰۰ زخمی به شفاخانه‌ها منتقل شده اند.

این در حالی است که امروز (یکشنبه، ۶ اکتوبر) در شهر بغداد، پایتخت عراق نیروهای امنیتی گشت‌زنی‌های شان را افزایش داده اند و اکثریت جاده‌های این شهر به روی ترافیک مسدود شده اند. اما گفته می‌شود که ادارات دولتی، پوهنتون‌ها و مکاتب بغداد به‌شکل عادی، فعالیت دارند.

قبل از این نخست وزیر عراق در شهر بغداد، پایتخت این کشور قیود شب‌گردی اعلام کرده بود. این قیود همچنان در برخی از ولایات دیگر عراق وضع شده است.

تظاهرات مذکور روز سه شنبه (۱ اکتوبر) در بغداد آغاز شد، در نتیجه بی‌نظمی‌ها در این تظاهرات، دو تن کشته و بیش از 200 تن دیگر زخمی شدند. روز چهارشنبه، تظاهرات نه تنها در بغداد بلکه در چند ولایت دیگر نیز آغاز شد. معترضین خواستار بهبود شرایط زندگی، حل مشکلات صحی، تحصیلی، بیکاری و مبارزه با فساد می‌باشند.

مرتبط:

وضع قیود شبگردی بعد از اعتراضات در عراق
بغداد دوباره آتش گرفت؛ تظاهرات ضدحکومتی در عراق
افزایش شمار کشته شدگان در اعتراضات خونین عراق
شاهدان عینی: پولیس عراق به طور وحشتناک مردم را پراکنده می سازد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر