07:04 29 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 41
ما را در دنبال کنید

یکی از کشورهای آسیایی خواهان خرید جنگنده روسی شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از MilitaryWatch، مقامات دفاعی کشور میانمار گزارش داده اند که برای توسعه روابط نظامی با این کشور خواهان خرید جنگنده سو-57 روسی با مقامات روسیه وارد گفتگو شده اند.
از سوی هم MW گفته است که این توانایی ها برای مقاومت در برابر قدرت های همسایه، که به سرعت مدرن سازی هواپیماهای آنها و خرید هواپیماهای جدید هستند، کافی نخواهد بود.
گفتنیست که پیش از این روسای جمهور روسیه و ترکیه از نمایشگاه بین المللی هوائی MAKS-2019 بازدید کردند. در جریان بازدید از نمایشگاه، اردوغان به هواپیماهای Su-35 و Su-57 علاقهمندی خود را نشان داد.


رئیس جمهور ترکیه از ولادیمیر پوتین پرسید که آیا Su-57 در حال پرواز است و آیا می توان آن را خریداری کرد. رهبر روسیه به هر دو سؤال پاسخ مثبت داد.
خرید جدیدترین سیستم های دفاع هوا روسی ، بین ترکیه و ایالات متحده سروصدا بین المللی را برانگیخت: ایالات متحده خواستار انصراف از این توافق نامه و در عوض به دست آوردن سیستم های پاتریوت خود شد. در صورت امتناع ، واشنگتن انقره را به تأخیر انداختن و حتی لغو فروش آخرین طیارات اف -35 تهدید نمود، اما ترکیه از دادن امتیاز خودداری کرد. از آن به بعد مشارکت ترکیه در برنامه F-35 محدود شد.

مرتبط:

اردوغان طیارات جنگی مدرن سو-57 می خرد
هند از شرایط خرید سو-57 نام برد
عنقریب روسیه با طیارات جنگی سو-57 آسمان را انحصار می کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر