13:26 02 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 12
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع ترکیه از آغاز عملیات زمینی ارتش این کشور در سوریه، خبر داده است

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ترکیه با نشر یک خبرنامه در صفحه توییتر این وزارت از آغاز عملیات زمینی ارتش ترکیه در سوریه خبر داده است.

در خبرنامه وزارت دفاع ترکیه آمده است: "نظامیان ما و همچنان ارتش ملی سوریه در چارچوب عملیات «چشمه صلح» عملیات زمینی در شرق فرات را آغاز نموده اند".

نیروهای نظامی ترکیه بخش زمینی عملیات "چشمه صلح" در شمال سوریه را آغاز نموده اند.

چنانکه وزارت دفاع ترکیه خبر داده است، این بخش عملیات مشترک با اپوزیسیون "نیروهای آزاد سوریه" انجام می‌شود.

قبل از این رجب طیب اردوغان، رئيس جمهور ترکیه از آغاز عملیات نظامی "چشمه صلح" علیه حزب کارگر کردستان و "دولت اسلامی" (داعش) در سوریه خبر داده بود.

اهداف اصلی عملیات نظامی "چشمه صلح" که انقره از بهار سال جاری آنرا پلانگذاری می‌کرد، پاکسازی مناطق سرحدی سوریه با ترکیه است که در آنجا نیروهای آزاد سوریه جابجا اند، ایجاد ساحه امن و استقرار پناهجویان سوری در آنجا اعلام شده اند. انقره قبل از این اعلام کرده بود که در ترکیه ۴ میلیون پناهجوی سوری زندگی می‌کنند و ترکیه نمی‌تواند برای همیشه آنها را نگه دارد.

حکومت دمشق دولت خودمختار در شمال شرق سوریه را که مناطق شرقی دریای فرات تحت کنترول دارد و شاخه نظامی آنرا نیروهای آزاد سوریه تشکیل می‌دهند، به رسمیت نمی‌شناسد.

دمشق چندین دور مذاکرات با دولت خودمختار کردها انجام داد، که نتیجه‌یی در پی نداشت. با این حال، مقامات سوری بارها سیاست اشغالگرانه ترکیه در شمال سوریه را محکوم کرده اند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر