06:27 21 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

مقامات ایالات متحده به برخی از شرکت‌های امریکایی اجازه خواهند داد تا با شرکت چینی تولیدکننده تلفون‌های هوشمند هواوی همکاری نموده تکنالوژی و پرزه‌جات لازم را به آن عرضه کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه نیویارک تایمز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا شخصاً تصمیم گرفته است تا به برخی از شرکت‌های امریکایی اجازه همکاری با شرکت چینی هواوی (Huawei)، داده شود.

تا هنوز درمورد اینکه شرکت‌های امریکایی کدام تکنالوژی‌ها و محصولات را به هواوی ارائه کرده می‌توانند، معلوم نیست. فقط گفته شده است که این تکنالوژی‌ها و محصولات باید بر امنیت ملی امریکا تاثیرگذار نباشند.

شرکت چینی تولیدکننده تلفون‌های هوشمند هواوی در ماه می سال جاری از جانب امریکا تحریم شد. دلیل این تحریم شک و ظن در جمع‌آوری اطلاعات کاربران و سپردن آنها به سازمان‌های استخباراتی چین، اعلام شده بود.

این تحریم‌ها همچنان همکاری تمام شرکت‌های ثبت‌‎شده در ایالات متحده و یا هم شرکت‌های فعال در امریکا، با شرکت هواوی را منع نموده اند. در صورت نقض آن، تحریم‌های مشابه علیه شرکت‌های همکاری نیز وضع خواهند شد.

پس از مدتی، واشنگتن محدودیت‌ها را کاهش داده، به شرکت چینی زمان بیشتر داد. رئیس شرکت هواوی، آسیب احتمالی این شرکت به دلیل تحریم‌ها را مبلغ 100 میلیارد دالر محاسبه کرده است.

مرتبط:

امریکا جواز فعالیت شرکت هواوی را پس داد
ساختمان شرکت هواوی در چین
واشنگتن پُست: هواوی به‌شکل مخفیانه به کوریای شمالی شبکه بی‌سیم ساخته است
هواوی، قربانی جنگ تجاری آمریکا و چین
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر