02:06 21 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید که از آغاز عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» در شمال شرق سوریه تاکنون 109 تروریست از بین رفته است.

به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه گفت که از زمان آغاز عملیات نظامی ترکیه موسوم به «چشمه صلح» در سوریه تاکنون 109 تروریست کشته شده است.

رئیس‌جمهور اردوغان در انقره گفت: دیروز ما عملیات را در سوریه آغاز کردم، ابتدا حملات توپخانه‌ای بعد حملات هوایی و نیمه‌های شب هم حملات زمینی را آغاز نمودیم. در حال حاضر 109 تروریست کشته، تعدادی زیاد آنان زخمی و تسلیم شده اند. آنها تبلیغات سیاه علیه ترکیه را آغاز کردند که گویا ترکیه غیرنظامیان را مورد هدف قرار داده. شما افراد ملکی هدف حمله قرار می‌د‌هید «بی‌حیاها». ما اقدامات لازم را علیه تبلیغات سیاده انجام می‌دهیم. و از هر اقدامی که انجام می‌دهیم به اطلاع می‌رسانیم.

پیش از این رجب طیب اردوغان، رئيس‌جمهور ترکیه از آغاز عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» علیه نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد» و «دولت اسلامی» (داعش)* در سوریه خبر داده بود.

لازم به ذکر است عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه در شرق فرات در 9 اکتوبر با هدف جلوگیری از ایجاد یک کریدور تروریستی در مرز جنوبی کشور و بازگرداندن صلح و ثبات به منطقه آغاز شده است.

*داعش گروه تروریستی ممنوع در روسیه 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر