02:16 04 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه ترکیه به ترامپ: هرچیزیکه ضرورت میبینیم انجام خواهیم داد.

به گزارش اسپوتنیک،، مولود چلووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در صبحت با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان در واکنش به گفته‌های ترامپ گفته است که ترکیه در تصمیمات خود قاطع خواهد بود و هرچیزی را که مناسب می‌بیند انجام خواهد داد.
از سوی هم اوغلو گفت، من نمیتوانم برای ترامپ پاسخ تویتری بدهم چون تویت‌های او متفاوت و بیش از حد است.
چلووش افزود، در حال حاضر فشار بسیار جدی بالای ترامپ است و به همین خاطر تویت‌های متفاوت را میگزارد، اما به هر ترتیب ترکیه كاری را كه باید انجام دهد و آنچه را لازم می داند انجام می دهد.
وی اظهار داشت كه آنكارا به دلیل تهیه اسلحه آمریكا به كردهای سوریه مجبور شد عملیات نظامی را آغاز كند.
وزیر افزود، در اول امریکا قول داده بود که نیروهای خود را از آنجا خارج کند اما در ادامه آنها از کردها پشتیبانی می‌کردند که برای ترکیه دیگر قابل قبول نبود.


این واکنش‌ها هنگامی بوده است که ترامپ از تحریم‌ها علیه ترکیه سخن گفته بود.
یادآوری میکنیم، روز گذشته (چهارشنبه، ۹ اکتوبر) رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از آغاز عملیات نظامی در شمال سوریه تحت نام «چشمه صلح» علیه حزب کارگران کردستان و گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش) خبر داد.
در همان روز، قوای هوایی ترکیه شهر راس العین و شماری از شهرهای سوریه در سرحد دو کشور را بمباران نمودند. پس از مدتی، عملیات قوای زمینی اردوی ترکیه نیز آغاز گردید.
شبه نظامیان کُرد سوریه در واکنش به عملیات ترکیه در خاک سوریه، به شهرهای آقچه قلعه و جیلان‌پینار ترکیه حمله نمودند. در نتیجه این حمله ۶ غیرنظامی کشته و ۷۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

مرتبط:

نظامیان ترکی از سرحد سوریه گذشتند
مرد ترکی پس از شلیک بر یک دیپلومات در انقره، خودکشی کرد
هدیه جالب شیرینی پز ترکی برای ولادیمیر پوتین
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر