02:34 04 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

چین زیر دریایی را ساخته است که در قسمت بالایی هیچ برش قابل توجهی مشاهده نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، منابع ماهواره‌ای گزارش داده اند که چین دست به ساخت زیردریایی زده است که در قسمت بالای این زیردریایی کدام برشی دیده نشده است.
منابع افزوده است که این اسلحه زیردریایی در سال 2018 توسط ارتش چین آزمایش شده است، و نیز اظهار داشته اند که طول این کشتی 45 متر و قطر آن 4.5 متر میباشد و گفتنیست که از ویژگی های بارز این زیردریایی عدم قطع حریق و وجود باله های بیرون زده جانبی وی گفته شده است.
هنچنان اظهار داشته است كه این زیردریایی می تواند بزرگترین وسیله نقلیه زیر زمینی غیر مسكونی در جهان باشد، با این حال، مهم‌ترین هدف کشتی استفاده از فن آوری‌های پیشرفته برای آزمایش و منافع نیروی‌های دریایی ارتش کشور خلق چین است.


قابل یادآوریست که چندی پیش روزنامه امریکایی نشنل اینترست در مقاله جدید اش نوشته بود که راکت‌های زیردریایی هسته‌ای روسیه از کلاس «بوری» این توانایی را دارند حتی اگر سایر نیروهای هسته‌ای روسیه در «حمله اول» از بین روند، این راکت امریکا را به یک خالی از سکنه تبدیل می‌کند.
مرورگر این روزنامه امریکایی افزوده بود: در هر یکی از شانزده راکت پی-30 «بولاوا» در زیردریایی، شش کلاهک هسته‌ای با قدرت 150 کیلوتن انتقل می‌دهد تقیسیم شده و اهداف مختلف را نابود می‌کند. این بدان معناست که یک «بوری» توان از بین بردن یک شهر یا پایگاه نظامی در فاصله بیش از 5.8 هزار مایل از بین ببرد. اما 72 کلاهک هسته‌ای که ده برابر بمب‌های هیروکیما است قدرت مخرب کننده بیشتر را دارد.
به گفته این مرورگر در سال‌های جنگ سرد، زیردریایی های روسی پر سروصداتر از زیردریایی های غربی بودند چون آسیب‌پذیر بودند. در سال 1980 میلادی زمانی اتحاد جماهیر شوروی از کشور جاپان و ناروی فناوری برای ساخت زیردریایی از کلاس «شوکا-بی» را آورد از نظر مخفیکاری با زیردریایی نیروهای امریکا از کلاس لس آنجلس برابر می‌کند.
اکنون مجهز شدن زیر دریایی پروژه بوری آنرا « بی صداتر» کرده و قادر است بدون جلب توجه با سرعت بیشتر نسبت به زیردریایی درجه اوهیو حرکت کند.
در حال حاضر، طبق برنامه تسلیحاتی دولت روسیه، قرار است برای نیروی دریایی این کشور هشت زیردریایی از کلاس «بوری» ساخته شود. سه فروند از آنها ساخته شده و به ناوگان روسیه پیوسته است.

مرتبط:

آمریکا زیر دریایی بدون سرنشین جاسوسی را رونمای کرد+ ویدئو
انتشار ویدیوی پرتاب راکت بالستیک از زیر دریایی «یوری دولگه روکی»
شویگو جزئیات حادثه زیر دریایی روسیه را توضیح داد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر