18:54 03 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

شبکه تلویزیونی دولتی سوریه گزارش داده است که نیروهای ترکی ناحیه مسکونی سرحدی سلوک واقع در شمال شرق ولایت رقه در سوریه را تصرف کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی Ikhbariya گزارش داده است: "نیروهای رژیم ترکی ناحیه مسکونی سلوک در شمال شرق رقه را اشغال کرده اند".

روز شنبه (۱۲ اکتوبر) وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که شهر راس العین که یک شهر استراتژیک و مهم است تحت کنترول نیروهای مسلح ترکیه و اپوزیسیون "ارتش آزاد سوریه" که در شمال سوریه عملیات انجام می‌دهند، درآمده است.

رجب طیب اردوغان، رئيس جمهور ترکیه به تاریخ ۹ اکتوبر از آغاز عملیات نظامی "چشمه صلح" در شمال سوریه که هدف آن با حزب ممنوعه در ترکیه (حزب کارگر کردستان) و گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) است، خبر داد. نیروهای هوایی همان روز بر شهرهای راس العین و چند شهر دیگر سوریه واقع در سرحد دو کشور، حملات انجام دادند. سپس عملیات زمینی آغاز شد. مقامات سوریه بارها سیاست اشغال‌گرانه ترکیه را محکوم کرده اند. روسیه اعلام کرده است که ترکیه باید از اقداماتی که می‌تواند سر راه پروسه حل و فصل بحران سوریه که از سال ۲۰۱۱ آغاز شده، قرار بگیرد، خودداری کند.

مرتبط:

روسیه در شورای امنیت از اعلامیه امریکا در مورد عملیات ترکیه در سوریه حمایت نکرد
افزایش تلفات عملیات نظامی ترکیه در سوریه
اتحادیه کشورهای عرب خواستار پایان فوری عملیات ترکیه در سوریه شد
فرانسه نیز فروش سلاح به ترکیه را متوقف کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر