17:03 03 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئيس جمهور ترکیه می‌گوید که در نتیجه حملات از جانب گروه‌های کُردی در خاک سوریه بر شهرهای سرحدی ترکیه، ۱۸ تن کشته و ۱۴۷ تن دیگر زخمی شده اند.

به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئيس جمهور ترکیه گفته است: "شمار مجموعی تروریست‌ها که در جریان عملیات «چشمه صلح» منهدم شده اند به ۴۹۰ تن می‌رسد، از آنجمله ۴۴۰ تن شان کشته شده اند. بر مناطق مسکونی سرحدی ترکیه ۶۵۲ بار حملات راکتی – خمپاره‌یی از سوریه صورت گرفته است. در نتیجه حملات ۱۸ فرد ملکی کشته و ۱۴۷ تن دیگر زخمی شده اند".

به گفته اردوغان، در جریان عملیات دو نظامی ترکی و ۱۶ "مبارز ارتش آزاد سوریه" کشته شده اند.

رجب طیب اردوغان، رئيس جمهور ترکیه به تاریخ ۹ اکتوبر از آغاز عملیات نظامی "چشمه صلح" در شمال سوریه که هدف آن با حزب ممنوعه در ترکیه (حزب کارگر کردستان) و گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) است، خبر داد. نیروهای هوایی همان روز بر شهرهای راس العین و چند شهر دیگر سوریه واقع در سرحد دو کشور، حملات انجام دادند. سپس عملیات زمینی آغاز شد. مقامات سوریه بارها سیاست اشغال‌گرانه ترکیه را محکوم کرده اند. روسیه اعلام کرده است که ترکیه باید از اقداماتی که می‌تواند سر راه پروسه حل و فصل بحران سوریه که از سال ۲۰۱۱ آغاز شده، قرار بگیرد، خودداری کند.

مرتبط:

اتحادیه کشورهای عرب خواستار پایان فوری عملیات ترکیه در سوریه شد
فرانسه نیز فروش سلاح به ترکیه را متوقف کرد
ترکیه ممکن قصدی نیروهای امریکایی را در سوریه هدف حمله قرار داده است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر