18:04 06 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

این پناهجوی افغان سال گذشته با چاقو بالای جهانگردهای امریکایی در آمستردام حمله کرده، دو تن آن‌ها را شدیداً زخمی ساخته بود.

به گزارش اسپوتنیک، محکمه منطقوی لاهه امروز (دوشنبه، ۱۴ اکتوبر) پناهجوی افغان را که سال گذشته با حمله بر جهانگردهای امریکایی در ایستگاه قطار آمستردام، دو تن را شدیداً زخمی ساخته بود، به ۲۶ سال و ۸ ماه حبس محکوم کرد.

این پناهجوی افغان که جاوید س. (تخلص وی بخاطر امنیت خودش ذکر نشده است) نام دارد به جرم تلاش برای انجام کشتن به اهداف تروریستی و تهدید به کارمندان ارگان‌های مجری قانون، متهم شناخته شده است. به گفته قاضی،‌او از آلمان به هالند آمده بود "تا افراد بیشتری را به قتل برساند".

سال گذشته به تاریخ اول سپتمبر یک جوان ۱۹ ساله افغان که اقامت آلمان را داشت دو جهانگرد امریکایی را با چاقو مورد حمله قرار داد. پولیس با شلیک به فرد مهاجم مانع اقدام او شد. براساس گفته‌های داکترها، یکی از این جهانگردها به دلیل زخمی که در ناحیه کمر دارد، برای همیشه باید از چوکی برای معیوبین استفاده کند.

فرد مهاجم در جریان محاکمه گفته بود که این کار را برای کشتن "کافرها و افراد بی‌رحم" انجام داده است. پس از انجام معاینات صحی، معلوم شد که وی هیچ مشکل روانی ندارد.

براساس فیصله محکمه، جاوید س. باید مبلغ ۲.۶ میلیون یورو به فرد آسیب‌دیده‌یی که برای همیشه روی چوکی معیوبی مانده است، بپردازد. برای فرد دیگر آسیب‌دیده باید ۳۸ هزار یورو پرداخته شود.

مرتبط:

کشته شدن یک پناهجوی افغان در فرانسه به ضرب چاقو
حمله با چاقو در شهر لیون فرانسه قربانی گرفت
حمله با چاقو در فرانسه؛ مهاجم افغان است
حمله مرد چاقو بدست به مقر پولیس در پاریس + ویدیو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر