14:44 12 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

وزیر مالیه امریکا می‌گوید، اگر چین توافقنامه تجاری با امریکا را در طول دو ماه آینده امضا نکند، واشنگتن در ماه دسمبر مالیات وارداتی اضافی را وضع خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از CNBC، استیفن منوچین، وزیر مالیه ایالات متحده امریکا با ابراز نظر درمورد مذاکرات تجاری هفته گذشته، گفت: "من دلایل زیادی دارم تا چنین حدس بزنم که اگر توافقنامه امضا نشود، این تعرفه‌ها اجرا خواهند شد، اما من امیدوارم که ما معامله را انجام دهیم".

وزیر مالیه امریکا این سخنان را در حالی اظهار می‌کند که چین خواستار برگزاری یک دور اضافی مذاکرات قبل از امضای توافقنامه است.

یکی از مسایل کلیدی مذاکرات، علاقمندی پکن برای ذکر اینکه امریکا نباید بر کالاهای چینی به مبلغ ‍۱۶۰ میلیارد دالر در دسمبر، مالیات جدید وضع کند، در توافقنامه می‌باشد.

انتظار می‌رود که دونالد ترامپ و شی جین‌پینگ، رهبران امریکا و چین قرارداد تجاری را در نشست سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا – پاسفیک، که به تاریخ ۱۶ – ۱۷ نومبر در چیلی برگزار می‌شود، به امضا برسانند.

به باور کارشناسان، درخواست چین برای برگزاری دور جدید مذاکرات، نشان‌دهنده اینست که طرفین در جریان مذاکرات در واشنگتن به نتیجه‌ی مطلوب نرسیده اند.

مرتبط:

اقدام تلاقی جویانه چین در جنگ تجاری با امریکا
امریکا در فکر جمع آوری بدهی های امپراطور های چین
امریکا: روسیه و چین ثبات خاورمیانه را تهدید میکنند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر