10:34 21 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور خلع سلاح خواستار حفظ توافق هستوی با ایران شد.

به گزارش اسپوتنیک، ایزومی ناکامیتسو، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور خلع سلاح میگوید که توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، که امریکا از آن خارج شده است، باید حفظ شود، و برای این کار یک سری اقدامات باید انجام شوند.

ایزومی ناکامیتسو: «ما همیشه توافق هستوی با ایران را یک موفقیت بزرگ برای منع گسترش سلاح‌های هستوی خوانده‌ایم. این توافقنامه به ابزار مهم برای جلوگیری از گسترش سلاح‌های هستوی در منطقه تبدیل شده است. بنابراین، ما خواستار حفظ این توافقنامه هستیم، اما متاسفانه یکی از طرفین آن را ترک نموده است.»

وی در جواب به سوالی که آیا حفظ برجام ممکن است یا خیر، گفت: «اکنون باید یک سری اقدامات را انجام دهیم.»

آقای ناکامیتسو افزود: «در قدم نخست، مهم است که تمام اشتراک کنندگان برجام و کشورهای منطقه از هرگونه اقدام تحریک آمیزی سبب تشدید وضعیت موجوده گردد، خودداری کنند. در قدم دوم، ما باید از کار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حمایت نمایم.»

قابل یادآوری است، در تاریخ ۸ می سال گذشته میلادی، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هستوی ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه امریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه میباشد.

مرتبط:

ایران از امریکا 50 ملیارد دالر جبران خسارت می خواهد
تلاش عمران خان برای رفع تنش بین ایران و امریکا
ایران به حمله سایبری علیه نامزد انتخابات امریکا متهم شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر