08:29 29 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئيس جمهور امریکا می‌گوید که او در محفوظ بودن امنیت سلاح هسته‌ای امریکا که در ترکیه مستقر است، شک و تردید ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئيس جمهور ایالات متحده امریکا امروز (چهارشنبه، ۱۶ اکتوبر) در جواب به اینکه آیا وی نگران امنیت سلاح هسته‌ای امریکایی در ترکیه است یا خیر، گفت: "ما معتقدیم که ما در آنجا یک پایگاه هوایی بسیار قوی داریم. این پایگاه هوایی می‌تواند از بسیاری جهات ما را تامین کند. و فراموش نکنید که ترکیه عضو ناتو است".

قبل از این نشریه نیویارک تایمز به نقل از منابع گزارش داده بود که مقامات وزارت خارجه و وزارت انرژی امریکا درمورد احتمال انتقال سلاح هسته‌ای از پایگاه هوایی در ترکیه، بحث و گفتگو داشته اند. براساس گزارش، مقامات امریکایی گزینه انتقال ۵۰ واحد تسلیحات از پایگاه نظامی "اینجرلیک" واقع در ولایت عدن ترکیه، ارزیابی نموده اند.

رجب طیب اردوغان، رئيس جمهور ترکیه به تاریخ ۹ اکتوبر آغاز عملیات نظامی "چشمه صلح" علیه حزب کارگر کردستان و گروه تروریستی داعش در شمال سوریه را اعلام کرد.

نیروهای هوایی ترکیه همان روز بر شهر راس العین و چندین شهر سرحدی دیگر سوریه حملات هوایی انجام داد. پس از مدتی عملیات زمینی نظامیان ترکی در سوریه آغاز شد. با این حال، ایالات متحده امریکا تصمیم گرفت تا نیروهایش را از شمال شرق سوریه اخراج کند، باوجود اینکه واشنگتن کُردهای سوریه را یکی از متحدین مهم در منطقه در راستای مبارزه با داعش می‌شمارد.

مرتبط:

ادامه حملات ترکیه به سوریه و کشته شدن صدها شبه نظامی کُرد
شرط ترکیه برای خروج نیروهایش از سوریه
معاون ترامپ به ترکیه سفر می کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر